• ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ បន្តភាពជាដៃគូ ដើម្បីជួយអតិថិជនឲ្យរស់នៅប្រកបដោយសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ
12/11/2021
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 12 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ 2021 – ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីរិត អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៉ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”)និង ធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ បន្តភាពជាដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេន ដើម្បីជួយ ឲ្យមានកំណើនការប្រើប្រាស់សេវាធានារ៉ាប់រងក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក៏ដូចជាការផ្តល់ដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែង និងកាន់តែទូលំទូលាយជូនអតិថិជន។
CH Logo
អេ អាយ អេ ខេមបូឌា គឺជាដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេនផ្តាច់មុខរបស់ធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ តាំងពីឆ្នាំ ២០១៧ ហើយឥឡូវនេះត្រូវបន្តរយៈពេល ១៥ ឆ្នាំទៀត ដើម្បីពង្រឹងភាពជោគជ័យនៃកិច្ចសហការនេះ។ ក្រុមហ៊ុនទាំងពីរនឹង​ផ្តល់​គុណតម្លៃបន្ថែម​ជូន​អតិថិជនតាមរយៈ ការបន្តបង្កើន​ការយល់ដឹង​អំពី​សេវាធានារ៉ាប់រង និង​ការពង្រឹង​សេវាកម្មរបស់ខ្លួនក្នុងនាម​ជា​ដៃគូ​អាជីវកម្មប៊េងកាសួរេន ឈានមុខ​គេ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា។
ជាមួយនឹងការបន្តភាពជាដៃគូនេះ អតិថិជនរបស់ធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ អាចបន្តទទួលបានផលិតផលធានារ៉ាប់រង និងការប្រឹក្សារបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា កាន់តែងាយស្រួល រួមជាមួយការផ្តល់ជូនពិសេសនានា និងសេវាកម្មល្អៗជាច្រើន ពីក្រុមហ៊ុនទាំងពីរនេះ។ ភាពជាដៃគូនេះដើរតួនាទីជាកន្លែងផ្តល់សេវាកម្មសម្រាប់បុគ្គល និងក្រុមហ៊ុននានាក្នុងការទទួលបានទាំងសេវាកម្មធនាគារដែលមានគុណភាពខ្ពស់ និងដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលស្របតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគេនៅកន្លែងតែមួយ។
ពិធីចុះហត្ថលេខានេះ មានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំនៃក្រុមហ៊ុនទាំងសងខាង រួមនិងអតិថិជនបួននាក់ដំបូងផងដែរ។ អតិថិជនទាំងបួន​នាក់បាន​សម្តែង​នូវ​ភាព​សប្បាយ​រីក​រាយ ​និង​ការ​ពេញ​ចិត្តជាខ្លាំង​ក្នុង​ការ​ទទួល​បាន​ការ​ការពារ​ផ្នែក​ហិរញ្ញវត្ថុ ​ហើយ​បន្ត​ការប្រើប្រាស់​រហូត​ដល់​សព្វ​ថ្ងៃនេះ។
ក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខានេះ លោក Andrew Loh អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា “ភាពជាដៃគូរបស់យើងមិនត្រឹមតែពង្រឹងការប្តេជ្ញាចិត្តចំពោះអតិថិជនរបស់យើងប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែក៏ជួយឱ្យយើងពង្រឹងការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់យើងដើម្បីជួយប្រជាជនកម្ពុជាឱ្យមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរឡើង។ សូមអរគុណដល់ធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ ហើយឥឡូវនេះយើងមានជំហរកាន់តែរឹងមាំក្នុងការផ្សព្វផ្សាយអំពីសារៈសំខាន់នៃសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងផ្តល់ជូនវេទិកាហិរញ្ញវត្ថុដ៏មានអត្ថប្រយោជន៍ ដើម្បីការពារសុខុមាលភាពនាពេលអនាគតរបស់ប្រជាជនកម្ពុជាឲ្យបានកាន់តែច្រើន។”
លោក Ong Ming Teck អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ មានប្រសាសន៍ថា “កិច្ចសហការរបស់យើងជាមួយ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា នឹងបំពេញបន្ថែមនូវបទពិសោធន៍សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដ៏ងាយស្រួល និងទូលំទូលាយ។ ធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ ផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់ជាខ្លាំងទៅលើសេវាកម្មជូនអតិថិជន ហើយយើងនឹងបន្តផ្តល់សេវាកម្ម ក៏ដូចជាផលិតផលប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ដែលស្របតាមតម្រូវការអតិថិជនរបស់យើង។ ការបន្តភាពជាដៃគូនេះ នឹងជួយអតិថិជនបំពេញតម្រូវការសន្សំ និងការការពារបន្ថែមទៀត។”
ដើម្បីធ្វើឲ្យភាពជាដៃគូនេះកាន់តែមានអត្ថន័យ​ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ នឹងចូលរួមថវិកាសរុប $10,000 ដល់យុទ្ធនាការ Fit for Hope របស់​ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលជាយុទ្ធនាការលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងអំពីជំងឺមហារីកសុដន់ទូទាំងប្រទេស និងជារៀងរាល់ខែតុលា។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពីការផ្តល់ជូនរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា តាមរយៈធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ និងរបៀបដែលពួកគេអាចធ្វើការដើម្បីផលប្រយោជន៍ហិរញ្ញវត្ថុរបស់អ្នក សូមទាក់ទងសេវាកម្មអតិថិជនរបស់ អេ អាយ អេ តាមរយៈលេខ 086 999 242 ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ aia.com.kh ។

Phnom Penh, 12 November 2021 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) and Cambodian Public Bank Plc (“Campu Bank”) are extending their bancassurance partnership to help the Kingdom increase its insurance penetration and offer customers more comprehensive, long-term financial solutions.
CH Logo
AIA Cambodia is Campu Bank’s exclusive bancassurance partner. The strong partnership, which commenced in 2017 and has now been extended for another 15 years, will build on the success of the existing collaboration. It will see both organizations deliver added value to customers, raise insurance awareness and strengthen what is already the leading bancassurance partnership in Cambodia.
With the extension, Campu Bank customers can continue to conveniently access AIA Cambodia’s insurance products and consultation as well as look forward to future offerings, promotions and services from both parties. The partnership acts as a one-stop service for individuals and corporations to access a full suite of high-quality banking and life insurance solutions geared towards fulfilling their financial needs.
The signing ceremony, attended by top management from both sides, also saw the inaugural partnership’s first four customers join in the proceedings. All of them expressed their happiness and satisfaction at obtaining financial protection that continues till today.
At the signing ceremony, Mr. Andrew Loh, Chief Executive Officer of AIA Cambodia said: “Our partnership not only strengthens our commitment to customers but allows us to intensify our efforts to help people live healthier, longer, better lives. Thanks to Campu Bank, we are now in a stronger position to inform more Cambodians about the importance of life insurance and offer them a beneficial financial platform that safeguards their well-being into the future.”
Mr. Ong Ming Teck, Chief Executive Officer of Campu Bank said: “Our collaboration with AIA Cambodia will further complement a convenient, comprehensive financial experience. Campu Bank has always been in the forefront in customer excellence and will continue to provide innovative services and products that place our customers’ needs first. This extension will certainly help them meet more of their savings and protection requirements.”
To mark this special milestone and make the partnership more meaningful, AIA Cambodia and Campu Bank will jointly contribute $10,000 to AIA Cambodia’s Fit for Hope campaign, which raises nationwide awareness on breast cancer every October.
For more information on AIA Cambodia’s offerings via Campu Bank and how they can work to your financial advantage, please contact AIA Client Care at 086 999 242 or visit aia.com.kh.