ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 15 ឧសភា ឆ្នាំ 2024 – ក្រុមបាល់ទាត់បុរស ធនាគារស្ថាបនា ដែលជាម្ចាស់ពានរង្វាន់ AIA Corporate Cup 2024 រៀបចំដោយក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាព អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានវិលត្រលប់ពីទីក្រុងឡុងដ៍ ចក្រភពអង់គ្លេស មកដល់មាតុប្រទេសវិញជាមួយក្តីរំភើបរីករាយ បន្ទាប់ពីឆ្លងកាត់បទពិសោធ និងអនុស្សាវរីយ៍ដ៏ច្រើនលើសលប់ពីព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួត AIA Championship 2024។
ក្នុងនាមជាម្ចាស់ជើងឯក ពួកគាត់បានទទួលរង្វាន់មិនអាចកាត់ថ្លៃបាន ដែលរាប់ទាំងមោទនភាពតំណាង កម្ពុជាទៅប្រកួតបន្តនៅទីក្រុងឡុងដ៍លើទីលានហ្វឹកហាត់បាល់ទាត់របស់ក្លឹប Tottenham Hotspur ដែលជាដៃគូសកលដ៏យូរអង្វែងរបស់ AIA Group។ អំឡុងពេលដំណើរកម្សាន្តរយៈពេល 4 ថ្ងៃ/4 យប់របស់ពួកគាត់ដែលឧបត្ថម្ភដោយក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅព្រះរាជាណាចក្រ ពួកគាត់បានទៅទស្សនាការប្រកួតក្រុម Spurs ប្រកួតជាមួយក្រុម Burnley ក្នុងការប្រកួតក្របខ័ណ្ឌ English Premier League និងបានធ្វើទស្សនកិច្ចទីក្រុងផងដែរ។
ធនាគារស្ថាបនាបានប្រកួតប្រជែងជាមួយម្ចាស់ជើងឯក 10ក្រុមផ្សេងទៀតរបស់ AIA ដែលមកពីបណ្តា ទីផ្សារផ្សេងទៀតរួមមាន ហុងកុង អូស្ត្រាលី នូវែលសេឡង់ កូរ៉េខាងត្បូង ម៉ាឡេស៊ី សិង្ហបុរី ឥណ្ឌូនេស៊ី ថៃ ហ្វីលីពីន និងចិន។ ក្រុមបាល់ទាត់ ធនាគារស្ថាបនា បានឈ្នះការប្រកួតពីរ និងស្មើមួយមុននឹងធ្លាក់ចេញទៅវគ្គបន្ត។ ក្នុងឆ្នាំនេះ ពានរង្វាន់ AIA Championship 2024 ផ្នែកបុរសបានទៅលើក្រុមមកពីប្រទេសសិង្ហបុរី ខណៈម្ចាស់ជើងផ្នែកនារីបានទៅក្រុមមកពី នូវែលសេឡង់។
លោក ស្រេង លាងស៊ ដែលជាប្រធានក្រុមបាល់ទាត់ ធនាគារស្ថាបនា បានមានប្រសាសន៍ថា “ដំណើរទៅកាន់ប្រទេសដែលយើងគ្រប់គ្នាមិនដែលហ៊ានសូម្បីតែស្រមៃ វាពិតជារំភើប ពិបាកពណ៌នា។ ហើយខ្ញុំសូមអរគុណ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលបានផ្តល់ឱកាសដល់ពួកយើងក្លាយជាក្រុមដំបូងគេពីប្រទេសកម្ពុជាដើម្បីទៅប្រកួតជាមួយនឹងក្រុមតំណាងទីផ្សារ AIA ផ្សេងទៀត។ គាត់បានបន្តទៀតថា "ក្រុមរបស់យើងនឹងខិតខំហ្វឹកហាត់ឱ្យកាន់តែល្អឡើងសម្រាប់ការប្រកួតឆ្នាំក្រោយនៃពានរង្វាន់ AIA Championship 2024 ប្រសិនបើមានឱកាស។ រីឯដំណើរកម្សាន្តទីក្រុងឡុងដ៍ដែលរៀបចំដោយ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក៏បានអនុញ្ញាតឲ្យយើងស្គាល់កន្លែងទេសចរណ៍ល្បីៗ ដែលជាបទពិសោធមិនអាចកាត់ថ្លៃបាន ហើយវានឹងក្លាយជាអនុស្សាវរីយ៍ដែលដក់ជាប់បេះដូងអស់មួយជីវិត។”
លោក សៅ សុវណ្ណរ័ត្ម អ្នកចាត់ការទូទៅក្រុមបានមានប្រសាសន៍ថា៖ “នេះគឺជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏ធំមួយ ហើយវាក៏ជាការប្រកួតដ៏រីករាយ និងការរឹតចំណងមិត្តភាពដែលអាចឱ្យពួកយើងមានទំនាក់ទំនងល្អជាមួយក្រុមមកពីបណ្តាប្រទេសផ្សេងទៀត។ ខ្ញុំពិតអរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅដល់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលបានឧបត្ថម្ភទាំងស្រុងទាំងការធ្វើដំណើរ ការស្នាក់នៅ និងជាពិសេសឱកាសឱ្យយើងទស្សនាការ ប្រកួតផ្ទាល់របស់ក្រុម Spurs និង Burnley»។
ពានរង្វាន់ AIA Corporate Cup របស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា សង្កត់ធ្ងន់លើជំហររបស់ខ្លួនក្នុងនាមអ្នកគាំទ្រ និងលើកកម្ពស់ដ៏សកម្មបំផុតលើផ្នែកសុខភាព និងសុខមាលភាព។ ការផ្តួចផ្តើមនេះ បន្ថែមវិសាលភាពរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា លើសពីនាមជាអ្នកផ្តល់សេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពទៅកាន់ដៃគូសាជីវកម្ម ដែលតែងតែយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះសុខុមាលភាពផ្លូវកាយ ផ្លូវចិត្ត សង្គម និងហិរញ្ញវត្ថុរបស់អតិថិជន ដែលផ្តោតសំខាន់ លើកត្តាចម្បងៗបួនរួមមាន៖ ការរស់នៅល្អ (Live Well) គិតល្អ (Think Well) ផែនការល្អ (Plan Well) និង អារម្មណ៍ល្អ (Feel Well)។ កត្តាចម្បងទាំងបួននេះគឺជាផ្នែកមួយនៃកម្មវិធី WorkWell with AIA ដែលបានណែនាំដល់អតិថិជនផ្នែកសាជីវកម្មរបស់ខ្លួននៅដើមឆ្នាំនេះ ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់សុខភាព និងសុខមាលភាពរបស់បុគ្គលិក។ វាបានភ្ជាប់បន្ថែមទៀតទៅនឹងយុទ្ធនាការ “ជីវិតមួយ សុខភាពមួយ” របស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលលើកទឹកចិត្តប្រជាជនកម្ពុជាឱ្យរីករាយនឹងជីវិតដោយផ្តោតលើសុខភាព។ ជាក់ស្តែងគំនិតផ្តួចផ្តើមពានរង្វាន់បាល់ទាត់នេះ ក៏ស្របតាមគោលបំណងរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក្នុងការជួយប្រជាជនកម្ពុជា ដែលរួមទាំងបុគ្គលិកគ្រប់ស្ថាប័នឲ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ ក៏ដូចជាចូលរួមគាំទ្រគំនិតផ្តួចផ្តើម AIA One Billion របស់ AIA Group ក្នុងការជួយប្រជាជន 1,000,000,000 នាក់នៅអាស៊ីសម្រេចបានគោលបំណងដូចគ្នានៅឆ្នាំ 2030។
គួររំលឹកផងដែរថា ព្រឹត្តិការណ៍ AIA Corporate Cup 2024 រដូវកាលដំបូងបានស្វាគមន៍ក្រុមចំនួន 40 រួមមាន សាលាអន្តរជាតិ CIA First Cambodia, Heineken Cambodia, ធនាគារ ឌីជីប៊ី (DGB Bank), គ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុ អម្រឹត, RMA Cambodia Group, ISI Group, KPMG និង Foodpanda។
ការប្រកួតត្រូវបានធ្វើឡើងចាប់ពីខែធ្នូ ឆ្នាំ 2023 ដល់ខែមីនា 2024 ដែលក្រុមបុរសមកពីធនាគារស្ថាបនា Heineken Cambodia សាលាអន្តរជាតិ CIA First Cambodia និង ធនាគារ DGB បានឡើងទៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ។
ក្រៅពីផ្តល់រង្វាន់ដែលមិនអាចកាត់ថ្លៃបាន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ប្រើប្រាស់កីឡាបាល់ទាត់ជាមធ្យោបាយ ដើម្បីរក្សា និងលើកកម្ពស់សុខុមាលភាពផ្លូវកាយ និងចិត្តរបស់បុគ្គលិកនៅគ្រប់ស្ថាបន័ដៃគូរបស់ខ្លួន ដើម្បីធានាថាក្រុមការងារដែលចូលរួមទាំងអស់ទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍មិនត្រឹមតែពីផ្នែកសុខភាព និងសុខមាលភាពប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងបានកសាងភាពរឹងមាំ និងយូរអង្វែងប្រកបដោយប្រសិទ្ធិភាពផងដែរលើផ្នែកទំនាក់ទំនងសង្គម និងអាជីវកម្មយូរអង្វែង។
ដើម្បីទទួលបានព័ត៌មានថ្មីៗអំពី AIA Corporate Cup សូមចុចលលើតំណនេះ៖ WorkWell with AIA|AIA Cambodia ឬជាចូលក្នុងគ្រុបហ្វេសប៊ុក Wellness@Work តាមរយៈ https://rb.gy/afoly9 ។
អេ អាយ អេ ខេមបូឌា គឺជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពកម្ពុជាតែមួយគត់ដែលបានទទួលពានរង្វាន់ “ក្រុមហ៊ុនល្អបំផុតសម្រាប់ការងារនៅអាស៊ី (Best Companies to Work for in Asia)” ពី HR Asia ក្នុងរយៈពេល 4ឆ្នាំជាប់គ្នា 2020 ដល់ 2023។ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា មានការិយាល័យកណ្តាលនៅទីក្រុងភ្នំពេញ និងបច្ចុប្បន្នបានពង្រីកសាខានៅខេត្តសៀមរាប កំពត កំពង់ចាម និងបាត់ដំបង។

Sathapana Bank win AIA Corporate Cup 2024, returned with pride after enjoying a once-in-a-lifetime adventure in London
15 May 2024 dot 6 Minute Read
Phnom Penh, May 15 2024 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc’s (“AIA Cambodia”) Corporate Cup 2024 men’s champions returned home in high spirits from London after enjoying a memorable, eye-opening experience at the AIA Championship 2024.
The inaugural football tournament for the AIA Group’s corporate solutions clients saw the Sathapana Bank team winning a once-in-a-lifetime prize that included playing at the Group principal global partner Tottenham Hotspur’s training complex in London.
During their 4 day/4 night trip sponsored by the Kingdom’s leading life insurer, they also watched Spurs in action against Burnley in an English Premier League match and took in a leisurely tour of the city.
Sathapana Bank competed against 10 other winners from AIA markets comprising Hong Kong, Australia, New Zealand, South Korea, Malaysia, Singapore, Indonesia, Thailand, the Philippines and China. They won two group matches and drew one before exiting the competition as among the top five teams. The AIA Championship 2024 men’s trophy eventually went to Singapore while New Zealand took home the women’s.
Sreng Leangsor, who captained Sathapana Bank, said: “Travelling to a country that none of us thought of visiting before was fabulous, and I thank AIA Cambodia for rewarding us with the opportunity to be the first team from Cambodia to compete against other AIA markets,” he said, adding that his team would strive to do better in the next edition of the AIA Championship 2024 if given an opportunity.
“AIA Cambodia’s inclusive organization of our London trip also enabled us to explore the city and its iconic tourist spots, which was beyond anything money could buy and truly a once-in-a-lifetime experience.”
Team manager Sao Sovannrath said: “This was a big event but also a fun, friendly one that enabled us to bond with the other teams. I am genuinely grateful to AIA Cambodia for completely sponsoring the entire trip and especially for giving us the chance to catch the Spurs and Burnley game.”
AIA Cambodia’s organization of the AIA Corporate Cup emphasizes their standing as a major health and wellness advocate. It moves their scope from a life and health insurance provider to one of a corporate partner who cares for clients’ physical, mental, social and financial wellbeing, as exemplified by its proposition of Live Well, Think Well, Plan Well, Feel Well.
These four pillars are part of the insurer’s WorkWell with AIA program, launched early this year to help corporate clients increase employee health and wellbeing. It further links to AIA Cambodia’s ‘One Life, One Health’ campaign that encourages Cambodians to better enjoy life by focusing on overall wellness.
The competition also aligns with AIA Cambodia’s purpose of helping Cambodians, which includes corporate organizations, live Healthier, Longer, Better Lives, and keeps to the AIA Group’s AIA One Billion initiative to do the same for one billion people in Asia by 2030.
Open to men and women, the AIA Corporate Cup saw the participation of 40 teams, including CIA First Cambodia, Heineken Cambodia, DGB Bank, Amret Microfinance Institute, RMA Cambodia Group, ISI Group, KPMG and Foodpanda.
Matches were held from December 2023 to March this year, with men’s teams from Sathapana Bank, Heineken, CIA First Cambodia and DGB Bank qualifying for the semifinals.
More than just unique prizes, however, is AIA Cambodia’s aim to use football to maintain and enhance the mental and physical wellbeing of our corporate clientsto ensure all participating teams have benefitted not only from a health and wellness viewpoint, but also from building strong, long-lasting and impactful social and business ties.”
Stay updated by joining the AIA Corporate Cup community at WorkWell with AIA|AIA Cambodia or be part of the Wellness@Work Facebook group at https://rb.gy/afoly9.