អេ អាយ អេ ខេមបូឌា តែងតាំង Jane Tay ជាអគ្គនាយិកា
ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាព បានតែងតាំង Jane Tay ជាអគ្គនាយិកាថ្មីរបស់ក្រុមហ៊ុន ចាប់ពីថ្ងៃទី 04 ខែធ្នូ ឆ្នាំ 2023។ Jane នឹងបន្តតំណែងពី Andrew Loh ដែលត្រូវបានទទួលតំណែងថ្មីជាអគ្គនាយក និងសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលរបស់ AIA Vietnam។
មុន​ពេល​ចូលមកកាន់តំណែង​ជាមួយ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា លោកស្រី Jane ជា​នាយិកាផ្នែកយុទ្ធសាស្រ្តសម្ព័ន្ធភាពអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេន AIA Thailand។ លោកស្រីបានដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការពង្រឹងយុទ្ធសាស្ត្រដៃគូរបស់ AIA ជាមួយធនាគារបាងកក។ លោកស្រីក៏បានដឹកនាំគម្រោងគំនិតផ្តួចផ្តើមដើម្បីលើកកម្ពស់លើវិន័យផ្នែកលក់ ផលិតភាព និងកិច្ចសហការជាមួយធនាគារ។
Jane មានបទពិសោធក្រាស់ក្រែលលើផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងធានារ៉ាប់រង ហើយបានកាន់មុខតំណែងក្នុងជួរថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់ជាមួយ AIA Group ដែលលោកស្រីបានទទួលតំណែងជានាយកចែកចាយភាពជាដៃគូ ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលអាស៊ី និងធនាគារ Citibank និងតាមបណ្តាក្រុមហ៊ុនធំៗផ្សេងទៀត។
លោក Tan Hak Leh អគ្គនាយកប្រចាំតំបន់ AIA មានប្រសាសន៍ថា “សូមស្វាគមន៍ Jane មកកាន់គ្រួសារ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា។ តាមរយៈបទពិសោធកន្លងមក គាត់បានបង្ហាញខ្លួនជាអ្នកដឹកនាំដែលផ្តោតលើភាពជោគជ័យ លើកទឹកចិត្តខ្លួនឯង និងពោរពេញដោយភាពស្វាហាប់។​ លក្ខណៈសម្បត្តិទាំងនេះ ធ្វើឲ្យលោកស្រីជា អ្នកដឹកនាំដ៏សក្តិសមបំផុតក្នុងការដឹកនាំអាជីវកម្មរបស់យើងក្នុងទីផ្សារកម្ពុជា។ ខ្ញុំមានទំនុកចិត្តទាំងស្រុងលើសមត្ថភាព និងជំនាញគ្រប់គ្រងរបស់ Jane ហើយជឿជាក់ថាគាត់នឹងដឹកនាំ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ឆ្ពោះទៅរកអនាគតប្រកបដោយភាពរីកចម្រើន។
“ខ្ញុំ​ក៏​សូម​អរគុណដល់ Andrew សម្រាប់​ការ​រួម​ចំណែកបង្កើតបានសមិទ្ធផល​ដ៏គួរឲ្យកត់សម្គាល់ដល់ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា។ ក្រោមការដឹកនាំរបស់លោក បានធ្វើឲ្យ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា សម្រេចបានកំណើនទីផ្សារគួរឲ្យកត់សម្គាល់។ Andrew ជាបុគ្គលដ៏សំខាន់ក្នុងការលើកកម្ពស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងចាប់ផ្តើមប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីសុខភាពដើម្បីដឹកនាំ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក្លាយជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពឈានមុខគេ។ សមិទ្ធផលដែល Andrew សម្រេចបានរួមមាន ការផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់អតិថិជនលក្ខណៈបុគ្គល និងសាជីវកម្ម តាមរយៈកម្មវិធីឌីជីថល ដែលផ្តល់នូវបទពិសោធល្អឥតខ្ចោះដល់អតិថិជន និងជួយប្រជាជនកាន់តែច្រើននៅប្រទេសកម្ពុជាឱ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។
Jane Tay អគ្គនាយិការបស់ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា “ខ្ញុំពិតជាមានកិត្តិយសណាស់សម្រាប់មុខតំណែងថ្មីនេះ។ សមិទ្ធផលដែលបានបង្កើតឡើងក្រោមការដឹកនាំរបស់ Andrew ពិតជាជម្រុញទឹកចិត្តខ្ញុំបន្ថែមក្នុងការបន្តអភិវឌ្ឍ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា។ ហើយខ្ញុំក៏សូមអរគុណ Andrew ដែលបានកសាងធនធានមនុស្សដ៏រឹងមាំពោរពេញដោយទេពកោសល្យ។ ខ្ញុំមានទំនុកចិត្តថា យើងនឹងបន្តពង្រីកអាជីវកម្មរបស់យើង និងផ្តល់ការការពារសុខុមាលភាព និងហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលយូរអង្វែងដល់គ្រួសារកម្ពុជាកាន់តែច្រើន។
Andrew Loh មានប្រសាសន៍ថា “ខ្ញុំសូមអរគុណ និងមានមោទនភាព ដែលបានធ្វើការជាមួយក្រុមការងារដែលប្រកបដោយទេពកោសល្យនៅ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក៏ដូចជាក្រុមដៃគូអាជីវកម្មរបស់យើងខ្ញុំក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំកន្លងមកនេះ។ ការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ពួកគាត់ចំពោះអតិថិជន គឺជាសក្ខីភាពចំពោះទស្សនវិជ្ជាប្រតិបត្តិការរបស់យើង “ប្រតិបត្តិលើគោលការណ៍ និងក្បួនខ្នាតត្រឹមត្រូវ ជាមួយធនធានពោរពេញដោយទេពកោសល្យ
នោះយើងនឹងសម្រេចបានលទ្ធផលដ៏សមប្រកប។”
ជាមួយ​នឹង​ប្រវត្តិនៃការគ្រប់គ្រង សមិទ្ធផល និង​ស្នាដៃ​ដ៏​អស្ចារ្យរបស់ Jane ខ្ញុំ​ជឿជាក់​ថាគាត់ពិតជាអាចដឹកនាំ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ឲ្យ​កាន់​តែប្រសើរឡើងមួយកម្រិតទៀត​»។

04 December 2023 dot  3 Minute Read
Prior to joining AIA Cambodia, Jane was the Chief Strategic Bancassurance Alliance Officer of AIA Thailand. She played a significant role in strengthening AIA’s strategic partnership with Bangkok Bank. She led initiatives aimed at enhancing sales discipline, productivity and improved collaboration with the bank.
Jane has extensive experience in the financial and insurance industry and has held senior leadership positions with AIA Group where she was Director, Group Partnership Distribution, Prudential Corporation Asia and Citibank, among others.
Tan Hak Leh, AIA Regional Chief Executive, said: “I welcome Jane to the AIA Cambodia family. She has proven to be a success-oriented, self-motivated and dynamic leader and is well placed to lead our business in Cambodia. I have full confidence in her management capabilities and expertise, and believe she will guide AIA Cambodia towards generating future growth.
“I also thank Andrew for his substantial contributions. Under his leadership, AIA Cambodia
achieved significant market growth. He was instrumental in elevating AIA Cambodia and launching a health ecosystem to establish AIA as a leading life and health insurance provider. He empowered both individuals and corporates through a strong digital platform that delivered excellent customer experiences and helped more people in Cambodia live Healthier, Longer and Better Lives.”
Jane Tay, AIA Cambodia incoming Chief Executive Officer, said: “I am honoured and inspired to build on Andrew’s achievements, and I thank him for developing local talent and building a strong team in AIA Cambodia. I am confident we will continue to grow our business and serve the long-term financial protection, health and wellness needs of more Cambodian families.”
Andrew Loh said: “I am grateful to have worked with so many talented people from AIA Cambodia and our partners over the years. Their commitment to our customers is testament to our operating philosophy of ‘Doing the Right Thing, in the Right Way, with the Right People, and the Results will come’. With her impressive track-record and accomplishments, I believe Jane has the expertise to take AIA Cambodia to greater heights.”
AIA Cambodia is guided by our purpose to help Cambodians live Healthier, Longer, Better Lives. Since commencing business in 2017, we’ve become the first life insurer to provide
coverage on 26 critical illnesses. As among the Kingdom’s premier insurers, AIA Cambodia today offers market-leading life and health solutions for all walks of life ranging from tailor-made crucial coverage plans that include critical illnesses, accidents, medical insurance and overseas emergency assistance.