• អេ អាយ អេ ខេមបូឌា តែងតាំងលោក Andrew Loh ជាអគ្គនាយកប្រតិបត្តិ
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១៖ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា មានសេចក្តីរីករាយដោយបានតែងតាំងលោក Andrew Loh ជាអគ្គនាយកប្រតិបត្តិថ្មី ដែលនឹងមានសុពលភាពចាប់ពីថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ។
លោក Andrew Loh បានចូលរួមជាមួយក្រុមហ៊ុន អេ​ អាយ អេ ក្នុងឆ្នាំ២០១៧ ដែលបច្ចុប្បន្នលោកគឺជានាយក ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៃ អេ​ អាយ​ អេ ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី។ លោកធ្លាប់មានបទពិសោធន៍ និងតួនាទីជាថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់ និងក្នុងតួនាទីបច្ចុប្បន្ននេះ ដែលលោកបានរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការជួយជ្រោមជ្រែងឲ្យមានការ រីកចម្រើននៅក្នុង ​  អេ អាយ​ អេ ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី។ លោក Andrew Loh នឹងរាយការណ៍ដោយផ្ទាល់ទៅលោក  Hak Leh  ដែលជាអគ្គនាយកប្រចាំតំបន់ និងជាអគ្គនាយកផ្នែកប្រតិបត្តិការ នៃក្រុមហ៊ុន អេ​ អាយ​ អេ គ្រុប។ ការតែងតាំងរបស់លោកAndrew Loh  នឹងត្រូវស្របតាមការអនុម័តរបស់ក្រសួងដែលពាក់ព័ន្ធផងដែរ។
លោក Andrew Loh នឹងទទួលតំណែងនេះបន្តពីលោកស្រី  Pauline Teoh ដែលលោកស្រីត្រូវបានតែងតាំងជាអគ្គនាយិកានៃក្រុមសម្ព័ន្ធដៃគូរចែកចាយ ហើយត្រូវរាយការណ៍ទៅលោក Bill Lisle  ដែលជាអគ្គនាយកប្រចាំតំបន់ និងអគ្គនាយកនៃក្រុមសម្ព័ន្ធចែកចាយ។ លោកស្រី Pauline នឹងប្រចាំនៅការិយាល័យនៅទីក្រុងហុងកុងសម្រាប់តួនាទីថ្មីនេះ។
លោក Hak Leh  បានមានប្រសាសន៍ថា “ខ្ញុំពិតជារីករាយដែលលោក Andrew នឹងក្លាយទៅជាអគ្គនាយកប្រតិបត្តិរបស់ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា។ លោក Andrew មានស្នាដៃល្អៗជាច្រើនក្នុងការអនុវត្ត និងសម្រេចបានគោលដៅការងារ ដែលទាំងនេះគឺជាមូលដ្ឋានដ៏ល្អក្នុងការដឹកនាំអាជីវកម្មនៅកម្ពុជា។ ខ្ញុំមានទំនុកចិត្តយ៉ាងពេញលេញថា លោក Andrew នឹងផ្តល់នូវការដឹកនាំដែលល្អបំផុត និងអាចឲ្យ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា ទទួលបាននូវលទ្ធផលរីកចម្រើនកាន់តែប្រសើរថែមទៀត។”
“ខ្ញុំសូមឆ្លៀតឱកាសនេះ ថ្លែងអំណរគុណចំពោះលោកស្រី Pauline សម្រាប់ការរួមចំណែកយ៉ាងធំធេងក្នុងការធ្វើឲ្យមានការ រីកចម្រើនយ៉ាងល្អរបស់ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា ក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំកន្លងមកនេះ។ ការលះបង់ វិជ្ជាជីវៈខ្ពស់  និងចំណេះដឹង ពិតជាមានតម្លៃណាស់ ហើយខ្ញុំដឹងថាលោកស្រីនឹងទទួលជោគជ័យបន្ថែមទៀតក្នុងតួនាទីថ្មីរបស់លោកស្រី។”
លោក Andrew Loh បានមានប្រសាសន៍ថា “ខ្ញុំពិតជារីករាយ និងមានកិត្តិយសយ៉ាងខ្លាំងដែលបានក្លាយជាអគ្គនាយកប្រតិបត្តិរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា។ នាពេលអនាគត ខ្ញុំនឹងបន្តគោលដៅនៃការប្តេជ្ញារបស់ អេ អាយ អេ ក្នុងការជួយឲ្យប្រជាជនកម្ពុជារស់នៅប្រកបដោយសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។ ខ្ញុំរំពឹងទុកក្នុងការចាប់ផ្តើមការងារជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំទាំងអស់របស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដើម្បីធ្វើឲ្យ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា មានការរីកចម្រើនកាន់តែខ្លាំងឡើងថែមទៀត។”
លោកស្រី Pauline បានមានប្រសាសន៍ថា “ខ្ញុំទទួលបាននូវភាពរីករាយយ៉ាងខ្លំាង ក្នុងកំឡុងពេលដែលខ្ញុំបំពេញការងារជាមួយ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ហើយខ្ញុំពិតជាមានមោទនភាពយ៉ាងក្រៃលែងចំពោះសមិទ្ធផលដែលយើងសម្រេចបានរួមគ្នា។ ខ្ញុំមានទំនុកចិត្តយ៉ាងមុតមាំថា អេ អាយ​​ អេ ខេមបូឌា នឹងនៅតែបន្តផ្តល់សុវត្ថិភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងភាពស្ងប់ចិត្តជូនដល់ប្រជាជនកម្ពុជា និងក្រុមគ្រួសាររបស់គាត់  ក្រោមការដឹកនាំរបស់លោក Andrew។​”

Phnom Penh, 12 April 2021 - AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) is pleased to announce the appointment of Andrew Loh as its new Chief Executive Officer, effective 1 May 2021.
Andrew joined AIA in 2017 and is currently Chief Financial Officer, AIA Malaysia. He has held various senior leadership roles during his career and in his current role, Andrew has helped to drive the strategy of AIA Malaysia and contributed significantly to its growth. Andrew will report to Tan Hak Leh, AIA’s Regional Chief Executive and Group Chief Life Operations Officer. The appointment is subject to regulatory approval.
Andrew will succeed Pauline Teoh, who will be appointed CEO, Group Partnership Distribution, reporting to Bill Lisle, Regional Chief Executive and Group Chief Distribution Officer. Pauline will be based in Hong Kong for her new role.
Tan Hak Leh said, “I am delighted that Andrew will be our new CEO in Cambodia. Andrew has a superb track record of delivery and execution and is well placed to lead our business in Cambodia. I have full confidence that Andrew will provide great leadership and that AIA Cambodia will reach new levels of growth.”
“I also want to take this opportunity to thank Pauline for her significant contribution to AIA Cambodia’s success over the past few years. Her dedication, professionalism and insights have been invaluable and I know she will do a wonderful job in her new role.”
Andrew Loh said, “I am excited and truly honoured to become CEO of AIA Cambodia. Looking ahead, I will continue to be guided by AIA’s purpose to help Cambodians live Healthier, Longer, Better Lives. I look forward to working with the Executive Committee to drive stronger business growth for AIA Cambodia.”
Pauline Teoh commented, “I have thoroughly enjoyed my time with AIA Cambodia and I am extremely proud of the achievements that we have delivered together. I have full confidence that AIA Cambodia will continue to provide financial security and peace of mind to Cambodians and their families under Andrew’s leadership.”