• AIA នាំយកលោក David Beckham ជាអ្នកតំណាងសាកលរបស់ខ្លួន និង Tottenham Hotspur ជាក្លិបបាល់ទាត់ដៃគូ រួមគ្នាដើម្បីសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ
13/05/2020
វីដេអូថ្មីៗ ផ្តោតលើសកម្មភាពសាមញ្ញៗមួយចំនួន ដែល​ប្រជាជនអាចធ្វើបាន ដើម្បីលើកកំពស់សុខភាព និង​សុខុមាលភាព
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ – ថ្ងៃនេះ AIA ដែល​ជាសម្ព័ន្ធក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ចុះបញ្ជីសាធារណៈ និងឯករាជ្យ​ មាន​វត្តទូទាំងអាស៊ី ធំជាងគេ បាន​ប្រកាសផ្សាយនូវវីដេអូថ្មីៗជាសេរី (ដែល​បាន​ថតទុក​មុនពេល​មាន​ការ​រាតត្បាត​សាកលនៃ​ជំងឺកូវីដ ១៩) ក្រោម​ការ​ចាប់ដៃគូជាមួយនឹង​លោក David Beckham ជាអ្នកតំណាងសាកលរបស់ខ្លួន និង Tottenham Hotspur ដែល​ជាក្លិបបាល់ទាត់ដៃគូ (“Spurs” ឬ “ក្លិបបាល់ទាត់”)។
វីដេអូជាសេរីនេះ គឺជាលើកដំបូងបំផុត ដែល​ AIA បានណែនាំឲ្យ​មាន​ជំនួបរវាង​ដៃគូសាកលរបស់​ខ្លួន​ទាំងពីរ​រួម​គ្នា។ រូបភាពផ្សព្វផ្សាយបឋម ដែល​បាន​ចេញផ្សាយ​ក្នុង​សប្តាហ៍នេះ បាន​បង្ហាញ​ពីដៃគូទាំងពីរនេះ នៅ​នឹងពហុកីឡដ្ឋានលំដាប់​ពិភពលោក​របស់​ក្លិប Spurs។
កិច្ចផ្តួចផ្តើមនេះ ឈរលើមូលដ្ឋាននៃ​ការប្តេជ្ញាចិត្ត ដែល​មាន​គោល​បំណង​ជួយឲ្យ​ប្រជាជន​ទទួល​បាន​សុខភាព និង​ជីវិត​កាន់តែប្រសើរ។ តាមរយៈកិច្ចផ្តួចផ្តើមនេះ​ លោក David Beckham បានទៅ​ធ្វើ​ទស្សនកិច្ចនៅទីតាំងហ្វឹកហាត់ និង​កីឡដ្ឋានរបស់ Spurs ដែល​នៅ​ទីនោះ គាត់​បាន​ជួបនឹង​គ្រូបង្វឹក​បង្គោល លោក Jose Mourinho កីឡាករក្នុង​ក្រុមឈុតធំ គ្រូបង្វឹករង និងអ្នក​ឯកទេសអាហារូបត្ថម្ភ​ផងដែរ។ លោក​ David Beckham និងសមាជិកក្លិប Spurs ទាំង​នោះ​ បានពិភាក្សាលើបែបផែនរស់នៅ និង​គន្លឹះសុខភាពសាមញ្ញៗ ដែល​មនុស្ស​គ្រប់​គ្នា​អាច​ធ្វើ​បាន​ ដើម្បី​លើក​កំពស់​សុខភាព ដោយមិនចាំបាច់ជា​កីឡាករអាជីពឡើយ។
លោក Stuart A. Spencer ដែល​ជានាយកផ្នែកទីផ្សារនៃ​សម្ព័ន្ធ AIA បាន​មាន​ប្រសាសន៍ថា “យើង​ពិតជារំភើប​ខ្លាំងណាស់ ដែល​បាន​សហការជាមួយនឹងដៃគូរយៈពេល​វែង​ដ៏សំខាន់​បំផុតរបស់​យើង គឺលោក David Beckham និងក្លិបបាល់ទាត់ Spurs ដើម្បី​ប្រកាស​ផ្សាយ​នូវវីដេអូជាច្រើននេះ ក្នុង​ខណៈពេល​ដែលប្រជាពលរដ្ឋទូទៅ​កំពុង​តែស្វែងរកវិធីសាស្ត្រងាយៗ ដើម្បីលើកកំពស់​សុខភាព​របស់​ពួក​គេ។ AIA ប្តេជ្ញា​បង្កើតជាយុទ្ធនាការទូទាំងតំបន់​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក ដើម្បី​ជំរុញ​ឲ្យ​មាន​សុខភាព និង​ជីវិត​កាន់តែប្រសើរ។ លទ្ធភាព​របស់​លោក David Beckham និង​ក្លិប Spurs ក្នុង​ការ​ទាក់ទាញ និងជះឥទ្ធិពលដល់ក្រុម​គោលដៅ គឺ​ជា​គន្លឹះនៃ​ភាព​ជោគជ័យជាបន្តបន្ទាប់​របស់​យុទ្ធនាការនេះ។ វីដេអូជាសេរីនេះ បង្ហាញ​ពី​សារសំខាន់នៃការ​ធ្វើ​រឿងតូចៗ ដែល​អាច​លើក​កំពស់សុខភាព និងសុខុមាលភាព មិនថា​ជាការ​ទទួល​ទាន​ដំណេក​បាន​គ្រប់​គ្រាន់ ការ​ចំណាយ​ពេល​ជាមួយ​ក្រុមគ្រួសារ​និង​មិត្តភក្តិ ការ​ទទួលទាន​បាន​ត្រឹមត្រូវ ឬ​ការ​ហាត់​ប្រាណបាន​សមរម្យនោះ​ឡើយ។”
[សូមមើលវីដេអូនៅលើទំព័រហ្វេសបុក AIA Cambodia ឬចុចតំណទៅកាន់វីដេអូ https://bit.ly/3cugnyW]
វីដេអូទាំងនេះ រួមមាន​ការ​ផ្តោតលើសារៈសំខាន់នៃ​ការ​គេងគ្រប់​គ្រាន់ បន្ថែម​ពីលើ​កម្មវិធី #OneMoreHour ដ៏ជោគជ័យ​របស់​ AIA ដែល​​ជំរុញ​ការ​លើក​កំពស់ការ​យល់​ដឹងអំពី​អត្ថប្រយោជន៍ផ្លូវ​ចិត្ត និង​ផ្លូវ​កាយពី​ការ​គេង។ នៅ​ក្នុង​វីដេអូមួយ លោក David Beckham បានជួប​ជាមួយនឹង​លោក Son Heung-Min កីឡាករមក​ពី​កូរ៉េខាងត្បូង និង​លោក Lucas Moura កីឡាករមកពី​ប្រេស៊ីល ដែល​កីឡាករទាំងពីរនេះបាន​លើក​ឡើង​ពី​អត្ថប្រយោជន៍នេះការ​គេងទៀងទាត់ ថា​ជាកត្តា​សំខាន់ក្នុង​ការ​ជំរុញកម្រិត​នៃ​កា​រ​ហ្វឹក​ហាត់ និង​ការ​ប្រកួត​ក្នុង​តារាង។
ពួកគាត់ក៏បាន​ពិភាក្សាគ្នា​ផងដែរ​ ជាមួយ​នឹង​អ្នក​ជំនាញ​របស់​ Spurs ផ្ទាល់ អំពី​វិធីសាស្ត្រដែល​ក្លិបនេះ​បាន​ផ្តល់ទំនុកបម្រុង ក្នុង​ការ​បង្កើត​ឲ្យ​មាន​ទំលាប់​ល្អ ការទទួល​បានដំណេក​ដែល​មាន​គុណភាព និងការផ្តល់ជា​គន្លឹះ ដែល​អ្នក​រាល់​គ្នា​អាចធ្វើ​បាន​ក្នុង​ការ​រស់​នៅ​ប្រចាំថ្ងៃ។ ក្លិប​ Spurs សង្កត់​ធ្ងន់ថា ការ​ធ្វើ​សកម្មភាព​ទាំងអស់​នេះ​ស្របគ្នា អាចជួយលើកកំពស់​សុខភាព​ផ្លូវ​ចិត្ត និង​ផ្លូវ​កាយ។ នៅ​ក្នុង​កាលៈទេសៈដែល​យើង​ទាំងអស់​គ្នាកំពុង​តែផ្តោតលើសុខភាព​របស់យើង ការ​ដែល​យើង​ជួយគ្នាឲ្យ​មាន​ភាព​រឹងមាំ និងមាន​ការ​ការ​ពាររាង​កាយ​កាន់តែប្រសើរ រឹតតែមានសារៈសំខាន់​ថែម​ទៀត។
លោក David Beckham អ្នក​តំណាងសាកលរបស់​ AIA បានមាន​ប្រសាសន៍ថា “ក្នុង​នាម​ជាម្ចាស់​ក្លិបបាល់ទាត់ Inter Miami CF ថ្មីម្នាក់ ខ្ញុំ​ចង់​ជួយ​ឲ្យ​ក្រុម​របស់​យើង​ទទួល​បាន​នូវ​អ្វីៗ​ដែល​ល្អបំផុត តាម​ដែល​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន។ ខ្ញុំ​សូម​អរគុណ​ដល់ AIA ដែល​បាន​ផ្តល់​នូវឱកាស​ស្វែងយល់ពីវិធីសាស្ត្រឈាន​មុខគេរបស់​ក្លិប Spurs ក្នុង​ការ​ជំរុញសុខភាព និង​សុខុមាលភាព​កីឡាករ។ ហើយ​ការ​ដែល​អាច​ទទួល​បាន​គន្លឹះនានាពីអ្នក​គ្រប់ ដែល​មាន​បទពិសោធន៍ និង​ជោគជ័យច្រើន ដូច​ជាលោក Jose នេះ គឺ​ពិតជា​កិត្តិយសណាស់។ មាន​គន្លឹះ​បែបវិទ្យាសាស្ត្រ និងការ​គិតថ្មីៗជាច្រើន បើ​ធៀប​នឹង​ពេល​ដែលខ្ញុំ​នៅ​ជាកីឡាករ ប៉ុន្តែ​វា​ច្បាស់​ណាស់​ដែលថាសកម្មភាព​សាមញ្ញៗដូច​ជាទម្លាប់ទៀងទាត់ និងការ​គេង​បាន​ល្អ គឺ​ជារឿង​សំខាន់ណាស់។ ខ្ញុំ​មាន​មោទនភាព ដែល​បាន​ចាប់​ដៃគូ​ជាមួយ​នឹង AIA ហើយ​បាន​ឃើញ​ផ្ទាល់ភ្នែក​នូវ​ការ​ប្តេជ្ញារបស់​ក្រុមហ៊ុន​នេះ ក្នុង​ការ​ជួយប្រជាជនទាំងឡាយ​ទទួលបាន​នូវ​ជីវិតដែល​មាន​សុខភាព​កាន់តែប្រសើរ។
លោក​ Jose Mourinho គ្រូបង្វឹក​បង្គោលនៃ​ក្លិប Spurs បាន​លើក​ឡើងថា “ខ្ញុំ​ពិតជារីករាយ​ណាស់​ ដែល​បាន​ទទួល​ស្វាគមន៍ជើង​ឯក​បាល់ទាត់​ពិត​ប្រាកដ ដូច​ជាលោក David ត្រឡប់​មក​កាន់ក្លិបនេះវិញ​នៅ​ដើម​រដូវកាល និង​ស្វែងយល់ពី​ចំណង់ចំណូលចិត្តលើ​ក្លិប Tottenham Hotspur តាម​រយៈទំនាក់​ទំនង​គ្រួសារ និង​ការ​បណ្តុះបណ្តាល​នៅ​នឹង​ក្លិបនេះ​ផ្ទាល់កាល​ពី​ឆ្នាំ២០១១។ យើង​ក៏​បាន​ចំណាយ​ពេល​ពិភាក្សាពីខ្លឹមសារ​នៃការ​រៀបចំក្រុម និងការ​ធានាឲ្យ​បាន​ថាកីឡាករទាំងអស់ស្ថិតនៅ​ក្នុងកម្រិតល្អបំផុតនៃស្ថានភាពរាងកាយ និង​ផ្លូវ​ចិត្ត។ ការ​រស់​នៅ​ដោយ​មាន​សុខភាព​ល្អ គឺសំខាន់​ខ្លាំងបំផុត​នៅ​ពេល​នេះ ហើយ​យើង​មាន​មោទនៈភាពចំពោះ​ការ​ងារដ៏អស្ចារ្យរបស់​ AIA ក្នុង​ការ​លើកកំពស់​សុខុមាលភាព តាម​រយៈការ​ចាប់ដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុន​នេះ។”
នៅ​ក្នុង​វីដេអូមួយទៀត កីឡាករ Spurs លោក Harry Winks និង​លោក Japhet Tanganga បាន​ចូល​រួម​ជាមួយ​លោក​ David Beckham ពិភាក្សាគ្នាអំពី​សារៈសំខាន់​នៃ​ការ​រក្សា​វិន័យឲ្យ​បាន​ខ្ជាប់​ខ្ជួននៅ​ពេលជ្រើសរើសបែបផែន​នៃ​ការ​រស់នៅ មិនត្រឹមតែការ​គេង​ឲ្យ​បាន​គ្រប់​គ្រាន់​នោះទេ វារួម​ទាំងការ​ទទួល​ទាន​អាហារត្រឹមត្រូវ ដើម្បី​ឲ្យពួកគេទទួល​បាន​អត្ថប្រយោជន៍​បន្ថែមក្នុង​អាជីពរបស់ពួកគេ។ ការ​ធ្វើ​សកម្មភាព​តូចៗទាំងអស់នេះ​រួម​គ្នា ជួយឲ្យ​មាន​ភាពខុសគ្នាយ៉ាងពិតប្រាកដចំពោះ​សុខភាព និង​សុខុមាលភាព​យើង។
ទាំង​លោក​ David Beckham និង​ក្លិប Spurs ដើរ​តួនាទី​យ៉ាងសំខាន់​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ AIA តំណាង​ឲ្យ​ការ​រស់​នៅ​ប្រកប​ដោយ​សុខភាព និង​ជីវិតកាន់តែប្រសើរយ៉ាងពិតប្រាកដ តាមរយៈឥទ្ធិពល​នៃកីឡាបាល់ទាត់ សម្រាប់​ប្រជាជន​រាប់​លាន​នាក់​ទូទាំង​តំបន់​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក។
AIA បាន​ចាប់ដៃគូជាមួយ​នឹង​ក្លិប Spurs តាំងពី​ឆ្នាំ ២០១៣ ហើយ​ក៏​បាន​ក្លាយ​ជាដៃគូសាកលរបស់​ក្លិបនេះ​តែម្តង។ ការ​ចាប់​ដៃគូនេះ ត្រូវ​បាន​ប្រើប្រាស់ ដើម្បី​លើក​កំពស់តួនាទី​ដ៏សំខាន់នៃ​កីឡា ក្នុង​ការជួយ​ឲ្យ​ប្រជាជន​ទូទៅរស់នៅ​ប្រកបដោយ​សុខភាព និង​ជីវិត​កាន់តែប្រសើរ។
ក្លិបនេះ រួម​ជាមួយនឹង​ AIA បាន​ទទួល​ភាព​ជោគជ័យ​យ៉ាង​សម្បើម ពីកម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍បាល់ទាត់ពិសេសរបស់​ខ្លួន សម្រាប់​សហគមន៍​មូល​ដ្ឋាន​ជាច្រើន ដោយ​បាន​ជួយ​អភិវឌ្ឍជំនាញ​បាល់​ទាត់ និង​ភាពរឹងមាំផ្នែក​រូប​រាងកាយ ទៅ​ដល់ប្រជាជន​ច្រើនជាង ៥៥​ ០០០​នាក់ នៅ​ក្នុង​ទីផ្សារចំនួន ១៥ នៃទីផ្សារសរុប​ទាំង ១៨ នៅ​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក។
AIA បាន​តែងតាំង​លោក​ David Beckham ជាអ្នក​តំណាងសាកលរបស់​ខ្លួន ក្នុង​ឆ្នាំ២០១៧។ ក្នុង​នាម​ជាបុគ្គលដ៏​ល្បី​ល្បាញ​លំដាប់​អន្តរជាតិ និង​ជាឪពុកគំរូ​ម្នាក់ លោក​ David បាន និង​កំពុង​ដើរ​តួនាទី​យ៉ាង​សំខាន់ ក្នុង​ការ​ជួយ AIA ផ្សព្វផ្សាយ​នូវ​សកម្មភាព​សាមញ្ញជាច្រើន ដែល​អ្នក​ទាំងអស់គ្នាអាចធ្វើ​បាន ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​សុខភាព និងសុខុមាលភាព​របស់ពួក​គាត់​កាន់តែប្រសើរ។ AIA បាន​ប្រកាស​នូវ​យុទ្ធនាការ #WhatsYourWhy កន្លងមក​ជាមួយ​នឹង​លោក David ដែល​បាន​ដាក់ជាសំនួរទៅ​កាន់សាធារណៈជនអំពី​មូល​ហេតុ​ជំរុញឲ្យ​មាន​ការ​រស់នៅ​ដោយ​សុខភាព​កាន់តែល្អ។ ប្រជាជនរាប់​លាន​នាក់ទូទាំងអាស៊ី បាន​ឃើញ និង​ចូលរួមក្នុង​យុទ្ធនាការ​នេះ។ លោក David ក៏បាន​ធ្វើទស្សនៈកិច្ចជាច្រើន ទៅ​កាន់ទីផ្សាររបស់​ AIA ដើម្បី​ជំរុញយុទ្ធនាការសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ តាមរយៈការ​ភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយនឹង​អតិថិជន ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ដៃគូ និង​បុគ្គលិកក្រុមហ៊ុនជាច្រើននាក់។
AIA Group Limited និង បុត្រ​សម្ព័ន្ធរបស់ខ្លួន (រួមគ្នារវាង “AIA” ឬ “Group”) បានចុះបញ្ជីជាសាធារណៈធំជាងគេក្នុងតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក។
សម្ព័ន្ធ​ AIA មានវត្តមាន​នៅក្នុង​ទីផ្សារ​ចំនួន១៨នៅ​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក ដែលក្នុងនោះមានសាខា និងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិទាំងស្រុង នៅហុងកុង ចិន ថៃ សិង្ហបុរី ម៉ាឡេស៊ី អូស្ត្រាលី កម្ពុជា ឥណ្ឌូនេស៊ី ភូមា ហ្វីលីពីន កូរ៉េខាងត្បូង តៃវ៉ាន់ វៀតណាម ប្រ៊ុយណេ ម៉ាកាវ ណូវែលហ្សេឡង់ព្រមទាំងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិ៩៩ភាគរយនៅសិរីលង្កា និងក្រុមហ៊ុនសម្ព័ន្ធអាជីវកម្ម៤៩ភាគរយនៅឥណ្ឌា។
អាជីវកម្ម ដែល​បាន​ក្លាយទៅ​ជា AIA បច្ចុប្បន្ននេះ បានចាប់ផ្តើមមួយ​សតវត្ស​កន្លងមក ក្នុងឆ្នាំ១៩១៩ ​នៅទីក្រុងសៀងហៃ។ AIA គឺជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេនៅតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក (លើកលែងជប៉ុន) ដោយយោងលើបុព្វលាភធានារ៉ាប់រងជីវិត និងឈានមុខគេនៅក្នុងទីផ្សារភាគច្រើនរបស់ខ្លួន។ AIA មានទ្រព្យសរុប២៨៤ពាន់លានដុល្លាអាមេរិក គិតត្រឹមថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩។
AIA ឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការសន្សំរយៈពេលវែង និងការការពារជាលក្ខណៈបុគ្គលដោយផ្តល់ជូននូវផលិតផល និងសេវាកម្មជាច្រើនរួមមានធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ធានារ៉ាប់រងគ្រោះថ្នាក់និង សុខភាព និងផែនការសន្សំ។ សម្ព័ន្ធ AIA ក៏មានផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍សម្រាប់បុគ្គលិក ឥណ្ឌទានជីវិត និង សេវាកម្មសោធនទៅកាន់អតិថិជនជាសារជីវកម្មនានា។ តាម​រយៈ​បណ្តាញ​ដ៏ទូលំទូលាយ​នៃ​ភ្នាក់ងារ ដៃគូ និង​ធនធាន​មនុស្ស​នានា​ទូ​ទាំង​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក AIA បម្រើ​ម្ចាស់បណ្ណ​សន្យាធានារ៉ាប់រងច្រើន​ជាង៣៦លាន​បណ្ណ និង​សមាជិកទទួល​អត្ថប្រយោជន៍​ធានារ៉ាប់​រង​តាម​ក្រុមហ៊ុន​នានា​ច្រើន​ជាង​១៦លាន​នាក់។
ក្លិបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ ១៨៨២ ដែលក្លិបនេះផ្តោតសំខាន់ទៅលើបែបផែន​នៃការលេងបាល់ទាត់បែបកំសាន្ត និងបែបប្រយុទ្ធ។ ក្លិបបាល់ទាត់ក្របខណ្ឌ Premier League ដែលស្ថិតនៅទីក្រុងឡុងដ៍ភាគខាងជើងនេះ បានជាប់ជុំដល់ចុងក្រោយនៅក្នុងការចូលរួម UEFA Champions League ជាលើកទីមួយក្នុងប្រវតិ្តសាស្រ្តរបស់ខ្លួននៅក្នុងរដូវកាល ២០១៨/២០១៩ ហើយ​បានសម្រេចនូវការចូលរួមសម្រាប់ការប្រកួតកំពូលនៅអឺរ៉ុប ៤ឆ្នាំ ជាប់ៗគ្នា។
នៅក្នុងខែមេសា ឆ្នាំ២០១៩ ក្លិបនេះបានបើកសម្ពោធពហុកីឡដ្ឋានថ្មីដែលអាចផ្ទុកទស្សនិកជនរហូតដល់ ៦២ ៣០៣នាក់ នៅចំមជ្ឈមណ្ឌលកីឡាដែលមានតំលៃមួយពាន់លានផោន នៃតំបន់ North Tottenham។ ពហុកីឡដ្ឋាននេះ គឺជាពហុកីឡដ្ឋានបាល់ទាត់ធំជាងគេបំផុតនៅទីក្រុងឡុងដ៍ ហើយអាចប្រើប្រាស់ជាទីតាំងសម្រាប់រៀបចំកម្មវិធីធំៗជាច្រើនពេញមួយឆ្នាំ ដែលរួមមានកម្មវិធីបាល់ឱបរបស់ NFL កម្មវិធីប្រគុំតន្ត្រី និងកម្មវិធីធំៗជាច្រើនទៀត។
នៅពេលគម្រោងបញ្ចប់ ពហុកីឡដ្ឋាននេះនឹងអាចផ្តល់ការងារថ្មីចំនួន ៣៥ ០០ កន្លែងដែលមានទឹកប្រាក់ចំនួន ២៩៣ លានផោនដែលនេះបានចូលរួមចំណែកក្នុងវិស័យសេដ្ឋកិច្ចក្នុងមួយឆ្នាំៗ ពោលគឺមានការកើនឡើងនូវការងារថ្មីចំនួន ១៧ ០០ និង ទឹកប្រាក់ ១៦៦ លានផោនក្នុងការចំណាយក្នុងស្រុកក្នុងមួយឆ្នាំ។
• អ្នកគាំទ្រលើសពី ៤៦០ លាននាក់ទូទាំងពិភពលោក ដោយក្នុងនោះមានក្លិបអ្នកគាំទ្រសកម្ម និងក្លិបអ្នកគាំទ្រជាផ្លូវការ ២៧២ ក្លិប។
• មជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលបែបទំនើបទាន់សម័យបំផុតតម្លៃ ១០០ លានផោនគាំទ្រទៅលើមហិច្ចតារបស់ក្លិបក្នុងការទាក់ទាញ ការអភិវឌ្ឍ និងរក្សានូវទេពកោសល្យល្អបំផុត។
មូលនិធិដែលទទួលបានពានរង្វាន់ក្នុងការបង្កើតឱកាសចំនួន ៣ លានឱកាស ដើម្បីជួយលើកកម្ពស់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាជននៅក្នុងសហគមន៍មូលដ្ឋានរបស់ខ្លួនតាមរយៈការអប់រំការងារសុខភាពនិងកម្មវិធីសង្គម។

New series amplifies simple actions people can take to improve their health and wellness
Phnom Penh, 13 May 2020 – AIA, the largest independent publicly listed pan-Asian life insurance group, today launched a new content series  (filming was conducted prior to the Covid-19 pandemic) in partnership with its Global Ambassador David Beckham and partner Tottenham Hotspur Football Club (“Spurs” or “the Club”).
This series marks the first time AIA has brought its two global partners together. A teaser image released this week shows the pair at Spurs’ world-renowned stadium.
The initiative is underpinned by AIA’s purpose-led brand promise of helping people to live Healthier, Longer, Better Lives. It sees David Beckham visit Spurs’ training ground and stadium where he met with Head Coach Jose Mourinho, first team players, coaches and nutritionists. David Beckham and members of the Spurs team discuss the simple health and lifestyle choices everyone can make to improve their health, whether a professional player or not.
Stuart A. Spencer, AIA Group Chief Marketing Officer, said: “We’re excited to be collaborating with two of our most important long-term partners, David Beckham and the team at Spurs, to launch this series at a time when so many people are looking for practical ways to improve their health. AIA is committed to creating a movement across the Asia-Pacific region to enable Healthier, Longer, Better Lives. The ability of David Beckham and Spurs to attract and influence the right audience is key to the sustained success of this movement. This series speaks to the importance of taking even small actions to improve our health and wellness, whether relating to getting sufficient sleep, spending time with family and friends, eating well or getting enough exercise.”
[Please see the video on AIA Cambodia Facebook Page or click to see the video https://bit.ly/3cugnyW]
The episodes include a focus on the importance of getting sufficient sleep, building on AIA’s successful #OneMoreHour programme, which raises awareness of the physical and mental benefits of sleep. In one episode, David Beckham meets South Korea’s Son Heung-Min and Brazil’s Lucas Moura, both of whom credit stable sleep patterns as one of the major factors in boosting their performance in training and on the pitch.
Alongside Spurs in-house experts, they discuss how the Club supports them in establishing good routines, getting enough quality sleep and offering tips everyone can use in their daily lives. The Spurs team emphasize how the combination of all these individual actions can really help to increase both mental and physical fitness. At a time when we are all focused on our health, doing what we can to help us be stronger, fitter and boost our immunity has never been more important.
AIA Global Ambassador, David Beckham, said: “As new club owner with Inter Miami CF I want to help our team be the best they can be. I am grateful to AIA for giving me the opportunity to learn about Spurs’ pioneering approach to player health and wellness and to get insight from a manager as experienced and successful as Jose was a real privilege. There is a lot of science and new thinking in the game since I was a player but it’s clear that simple things like a solid routine and great sleep are still really important. I am proud to partner with AIA and to see first-hand their commitment to supporting people to live healthier lives.”
Spurs Head Coach, Jose Mourinho, said:  "It was a pleasure to welcome a true football legend like David back to the Club earlier this season and to learn about his affinity to Tottenham Hotspur through his family ties and training at the Club in 2011. We also spent time discussing the virtues of team preparation and ensuring the players are in peak condition both physically and mentally. Leading a healthy lifestyle has never been more important than at the current time and we are proud of AIA’s great work to promote wellbeing through our partnership with them.”
In another episode, Spurs players Harry Winks and Japhet Tanganga join David Beckham to talk about the importance of maintaining discipline when making lifestyle choices, not just from getting enough sleep, but also eating well to give them an extra edge throughout their careers. The combination of all these small steps, combine to make a tangible difference to our health and wellbeing.
Both David Beckham and Spurs are playing a key role in making AIA synonymous with Healthier, Longer, Better Lives, through leveraging the power of football to reach millions across the Asia-Pacific region.
AIA has partnered with Spurs since 2013 and is the Club’s Global Principal Partner. The partnership has been used to promote the vital role that active participation in sport plays in helping people to live Healthier, Longer, Better Lives.
The Club and AIA have seen great success in delivering their unique football development programme, engaging local communities and helping develop the football skills and overall physical fitness to over 55,000 people in 15 of AIA's 18 markets in the Asia-Pacific region.
AIA appointed David Beckham as our Global Ambassador in 2017. As an internationally famous sporting icon, and a dedicated family man, David is playing a leading role helping AIA to promote achievable steps people can take to improve their health and wellness.  AIA launched the #WhatsYourWhy campaign with David, in which members of the public were asked to share their motivation for living a healthier life. Millions of people across Asia viewed and took part in the campaign. David makes frequent visits to AIA markets to help drive the Healthier, Longer, Better Lives movement, where he engages with large numbers of AIA customers, agents, partners and employees.
Founded in 1882, Tottenham Hotspur Football Club has a tradition of playing an entertaining and attacking style of football. The English Premier League Club, based in North London, reached the final of the UEFA Champions League for the first time in its history in the 2018/2019 season having already secured qualification for Europe’s elite competition for a fourth year in a row.
In April 2019, the Club opened a new 62,303-seat stadium that sits at the heart of a £1billion sport-led regeneration of North Tottenham. The stadium is the largest football club stadium in London and is a multi-use venue with the ability to host a variety of events 365 days a year, including NFL, rugby, concerts and other major events.
When complete, the stadium development scheme will support 3,500 new jobs with £293m pumped into the local economy each year – an increase of 1,700 new jobs and £166m in local spending per year
• A fan base of more than 460 million followers worldwide including 272 highly engaged, mobilised and official Supporters’ Clubs
• A £100m state-of-the-art Training Centre that supports the Club’s ambition to attract, develop and retain the best talent.
An award-winning Foundation that has created three million opportunities to help enhance the lives of people in its local community through education, employment, health and social inclusion programmes