ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២០ – ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៊ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) បានរៀបចំកម្មវិធីដ៏ឱឡារិកមួយនៅថ្ងៃនេះ ក្នុងគោលបំណងអបអរសាទរសមិទ្ធិផលជាវិជ្ជមានរបស់ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ក្នុងការជួយការពារហិរញ្ញវត្ថុនៃប្រជាជនកម្ពុជា និងដើម្បីលើកទឹកចិត្តឲ្យពួកគាត់បន្តផ្តល់ការការពារដល់ប្រជាជនកាន់តែច្រើនបន្ថែមទៀតក្នុងឆ្នាំថ្មីនេះ។ កម្មវិធីនេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅសណ្ឋាគារ Raffles Hotel Le Royal ភ្នំពេញដោយមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំជាច្រើន រួមមានលោក Tan Hak Leh នាយកប្រតិបត្តិប្រចាំតំបន់នៃសម្ព័ន្ធ អេ អាយ អេ និងលោកស្រី Pauline Teoh នាយិកាក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា។
ចំនុចសំខាន់ដែលត្រូវបានសង្កត់ធ្ងន់ក្នុងកម្មវិធីនេះ គឺការរីកចម្រើនដ៏ធំធេងរបស់ក្រុមហ៊ុន។ នេះជាការឆ្លុះបញ្ចាំងពីលទ្ធផលការងារដ៏អស្ចារ្យរបស់ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ដែលបានពង្រីកវិសាលភាពរបស់ខ្លួនដល់ទៅ៤ដងធំជាងឆ្នាំមុន ជាមួយនឹងការរីកចម្រើននៃអាជីវកម្មដ៏គួរឲ្យកត់សម្គាល់របស់ក្រុមហ៊ុនពីមួយឆ្នាំទៅមួយឆ្នាំ។
លោកស្រី Pauline Teoh នាយិកាក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា «ឆ្នាំ២០១៩ គឺជាពេលវេលាដ៏ពិសេសមួយសម្រាប់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដូច្នេះវាពិតជាសាកសមបំផុតដែលយើងចាប់ផ្ដើមទំព័រថ្មីនៃឆ្នាំ២០២០ ជាមួយនឹងការអបអរសាទរនូវសមិទ្ធិផលរបស់ឆ្នាំចាស់ និងត្រៀមខ្លួនសម្រេចឲ្យបាននូវលទ្ធផលឆ្នាំថ្មី ឲ្យកាន់តែប្រសើរថែមទៀត។ សមិទ្ធិផល ដែលគួរជាទីមោទនៈនោះ គឺការកើនឡើងយ៉ាងគួរឲ្យកត់សំគាល់នៅបុព្វលាភប្រចាំឆ្នាំ ដែលនេះជាការផ្តល់ទំនុកចិត្តយូរអង្វែងពីប្រជាជនកម្ពុជាចំពោះ អេ អាយ អេ ដើម្បីការពារសុវត្ថិភាពហរិញ្ញវត្ថុ និងសុខមាលភាពរបស់ពួកគាត់ជាច្រើនជំនាន់បន្តទៅមុខ។ ហើយយើងមិនអាចសម្រេចសមិទ្ធិផលនេះបាន ដោយមិនមានអ្នករាល់គ្នានៅ អេ អាយ អេ ឡើយ ជាពិសេសគឺទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA។»
ជាការឆ្លុះបញ្ចាំងពីការថ្លែងអំណរគុណនេះ កម្មវិធីបានប្រកាសទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ១៩នាក់ ដែលទទួលបានសមាជិកភាពបទដ្ឋានលំដាប់ពិភពលោក Million Dollar Round Table (“MDRT”) សម្រាប់ឆ្នាំ ២០១៩ ដោយមានលោកស្រី កែវ សុចិន្តា ដែលសម្រេចបាននូវបទដ្ឋានលំដាប់អន្តរជាតិកាន់តែខ្ពស់ជាងនេះទៅទៀតនោះ គឺ Court of the Table (“COT”) ដល់ទៅ២ឆ្នាំជាប់ៗគ្នា។
សមាជិកភាព MDRT ត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាអន្តរជាតិថាជាបទដ្ឋាននៃឧត្តមភាពក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ ហើយត្រូវបានផ្តល់ជូនទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតដោយផ្អែកលើចំណេះដឹងវិជ្ជាជីវៈដ៏ហ្មត់ចត់ អាកប្បកិរិយាប្រកបដោយក្រមសីលធម៌ម៉ឺងម៉ាត់ និងសេវាកម្មអតិថិជនដ៏ល្អឥតខ្ចោះ។ ដើម្បីអាចក្លាយជាសមាជិកលំដាប់ COT ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតទាំងអស់ចាំបាច់ត្រូវមានផលិតភាពអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន ៣ដងខ្ពស់ជាងលំដាប់ MDRT។
លោកស្រី កែវ សុចិន្តា បានលើកឡើង «ខ្ញុំពិតជាមានមោទនភាពខ្លាំងណាស់ដែលខ្ញុំសម្រេចបាននូវផលិតភាពលំដាប់ Court of the Table ក្នុងរយៈពេល២ឆ្នាំជាប់ៗគ្នា។ នេះគឺជាសមិទ្ធិផលដ៏មានមោទនៈភាព ហើយខ្ញុំមិនអាចទទួលបាននូវភាពជោគជ័យនេះបានឡើយ ប្រសិនបើគ្មានទំនុកចិត្តពីអតិថិជន និងការជួយគាំទ្រពីក្រុមការងាររបស់ខ្ញុំនិង ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ទាំងមូល។ ហើយឥឡូវនេះ ខ្ញុំប្តេជ្ញាចិត្តសម្រេចឲ្យបាននូវភាពជោគជ័យកាន់តែខ្លាំងក្លាជាងនេះទៅទៀតក្នុងឆ្នាំ ២០២០។
ខ្លឹមសារសំខាន់ៗដែលបានលើកឡើងដោយ លោកស្រី Pauline Teoh និងលោក Tan Hak Leh បានគូសបង្ហាញអំពីផែនការជាច្រើនសម្រាប់ឆ្នាំនេះ ដោយផ្តោតសំខាន់លើការបង្កើតដំណោះស្រាយថ្មី ដែលផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍បន្ថែម ព្រមទាំងឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការរបស់អតិថិជន ដើម្បីជួយការពារសុវត្ថិភាពហរិញ្ញវត្ថុរបស់អតិថិជនរយៈពេលវែង។ លើលពីនេះទៅទៀត ក៏មានការពង្រឹងការប្ដេជ្ញាចិត្តរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក្នុងការជួយប្រជាជនឲ្យរស់នៅដោយមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ តាមរយៈការជួយជ្រោមជ្រែងពីបុគ្គលិក ការផ្ដល់ជូនថ្មីៗ និងការគាំទ្រពីសម្ព័ន្ធ អេ អាយ អេ និងដៃគូអាជីវកម្មក្នុងស្រុក រួមមានធនាគារកម្ពុជាសាធារណៈ និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហរិញ្ញវត្ថុអម្រឹត។
សម្រាប់ឆ្នាំ ២០២០ នេះ ថ្នាក់ដឹកនាំរបស់ អេ អាយ អេ ក៏បានលើកឡើងនូវគម្រោងពង្រីកវិសាលភាពបន្ថែមក្នុងប្រទេស បន្ទាប់ពីការសម្ពោធការិយាល័យនៅក្នុងខេត្តសៀមរាបកាលពីឆ្នាំកន្លងទៅថ្មីៗនេះ។ ការធ្វើដូច្នេះ នឹងផ្តល់ជូនប្រជាជនកម្ពុជាកាន់តែច្រើនថែមទៀត នូវឱកាសទទួលបានសេវាកម្មលំដាប់អន្តរជាតិ និងដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលឈានមុខគេរបស់ អេ អាយ អេ។
អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៊ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) គឺជាបុត្រសម្ព័ន្ធ និងជាកម្មសិទ្ធិទាំងស្រុងរបស់ AIA Group Limited (“AIA”) ដែលជាសម្ព័ន្ធក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតធំជាងគេបំផុតនៅលើពិភពលោកដោយយោងតាមទីផ្សារមូលធននីយកម្ម។
សម្ព័ន្ធ AIA មានវត្តមាននៅក្នុងទីផ្សារចំនួន១៨នៅអាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក ដែលក្នុងនោះមានសាខា និងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិទាំងស្រុង នៅហុងកុង ថៃ សិង្ហបុរី ម៉ាឡេស៊ី ចិន កូរ៉េ ហ្វីលីពីន អូស្ត្រាលី ឥណ្ឌូនេស៊ី តៃវ៉ាន់ វៀតណាម ណូវែលហ្សេឡង់ ម៉ាកាវ ប្រ៊ុយណេ កម្ពុជា ភូមា ព្រមទាំងបុត្រ សម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិ៩៧ភាគរយនៅសិរីលង្កា និងការវិនិយោគរួមគ្នា៤៩ភាគរយនៅឥណ្ឌា។ AIA គឺជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេនៅតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក (លើកលែងជប៉ុន) ដោយយោងលើបុព្វលាភធានារ៉ាប់រងជីវិត និងជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេនៅក្នុងទីផ្សារភាគច្រើនរបស់ខ្លួន។ AIA មានទ្រព្យសរុប២៥៦ពាន់លានដុល្លាអាមេរិក គិតត្រឹមថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៩។ តាមរយៈបណ្តាញដ៏ទូលំទូលាយនៃភ្នាក់ងារ ដៃគូ និងធនធានមនុស្សនានាទូទាំងអាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក AIA បម្រើម្ចាស់បណ្ណសន្យាធានារ៉ាប់រងច្រើនជាង៣៤លានបណ្ណ និងសមាជិកទទួលអត្ថប្រយោជន៍ធានារ៉ាប់រងតាមក្រុមហ៊ុននានាច្រើនជាង១៦លាននាក់។

Phnom Penh, 11 January 2020 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) held a highly participated event today, aiming to celebrate AIA Life Planners’ positive impact on Cambodians’ lives and to motivate them to help even more people in this new year. The 2020 kickoff was held at the Raffles Hotel Le Royal in Phnom Penh and was attended by AIA’s top management staff, including Regional Chief Executive (“RCE”) Tan Hak Leh and AIA Cambodia CEO Pauline Teoh.
The overarching emphasis of the new year kickoff was about the company’s immense growth–a reflection of last year’s incredible performance by AIA Life Planners who achieved an incredible fourfold increase in the size along with a noticeable year-on-year increase in overall business performance in the previous year.
Pauline Teoh, AIA Cambodia’s CEO, said: “2019 was an extraordinary year for AIA Cambodia, so it’s fitting that we start 2020 first by celebrating last year’s achievements and then looking forward to what we hope will be an even more rewarding year of growth. The achievement from last year I’m particularly proud of is the significant increase in our annualized new premium, which is a marker of the substantial amount of long-term trust that Cambodians are continuing to place in AIA for their future financial security and wellbeing for generations to come. And this owes much to everyone at AIA, especially the AIA Life Planners.”
Reflective of this thankful acknowledgment, the event announced the recognition of 19 AIA Life Planners who achieved the world-renowned membership of the Million Dollar Round Table (“MDRT”) for 2019, with Mrs. Keo Sochenda qualifying for the even more prestigious Court of the Table (“COT”)–a feat she has now achieved for two consecutive years.
MDRT membership is recognised internationally as the standard of excellence in the life insurance and financial services industries, and is awarded based on exceptional professional knowledge, strict ethical conduct and extraordinary client service. To qualify for the COT membership, AIA Life Planners must achieve three times the base production requirement of MDRT members.
Mrs. Keo Sochenda said: “I feel so honoured to have qualified for the Court of the Table for two years in a row. It has been an incredible journey and I could not have achieved such a feat without my customers’ trust and the incredible support I have received both from my team and from AIA as a company. Now I can’t wait to achieve even more in 2020.”
Keynotes from AIA Cambodia CEO Pauline Teoh and RCE Tan Hak Leh during the event outlined exciting plans for the year ahead, with a central focus on implementing new value-added and needs-based offers to help protect customers by providing them with long-term financial security. There was also a steadfast reinforcement of AIA Cambodia’s commitment to helping people live healthier, longer, better lives, primarily through dedication from staff, brand-new offers and support from AIA Group and local partners, including the Cambodian Public Bank and Amret Microfinance Institute.
Looking ahead to 2020, there was a critical note on how AIA Cambodia will continue to grow its footprint in Cambodia with new offices, continuing a trend evident last year with the launch of a new office in Siem Reap. This would offer more Cambodians than ever before the opportunity to access AIA’s renowned international-leveled service and market-leading life insurance solutions.
AIA has a presence in 18 markets in Asia-Pacific – wholly-owned branches and subsidiaries in Hong Kong SAR, Thailand, Singapore, Malaysia, Mainland China, South Korea, the Philippines, Australia, Indonesia, Taiwan (China), Vietnam, New Zealand, Macau SAR, Brunei, Cambodia, Myanmar, a 97 per cent subsidiary in Sri Lanka, and a 49 per cent joint venture in India. AIA is a market leader in the Asia-Pacific region (ex-Japan) based on life insurance premiums and holds leading positions across the majority of its markets. It had total assets of US$256 billion as of 30 June 2019. Through an extensive network of agents, partners and employees across Asia-Pacific, AIA serves the holders of more than 34 million individual policies and over 16 million participating members of group insurance schemes.