សេវាគ្រប់គ្រង និងប្រឹក្សាការព្យាបាលផ្ទាល់ខ្លួន
ជាការអបអរខួប១០០ឆ្នាំ ដើម្បីការ​ប្តេជ្ញា១ របស់ AIA យើងរីករាយនឹង​​ផ្តល់សម្ភារកីឡាបាល់​ទាត់​ដល់​សាលាបឋមសិក្សាចំនួន១០០
ទូទាំង​ប្រទេសកម្ពុជា ពេញមួយឆ្នាំ២០១៩។
ស្វែងយល់បន្ថែម និងដាក់ពាក្យស្នើសុំខាងក្រោម
គម្រោងទីលានបាល់ទាត់១០០
យើងរីករាយ​ក្នុង​ការ​ចាប់​ផ្តើមគម្រោងទីលាន​បាល់ទាត់១០០ ជាការ​​អបអរខួប១០០ឆ្នាំ ដើម្បីការប្តេជ្ញា១ របស់​យើង។ AIA ប្តេជ្ញាជួយឲ្យ​ប្រជាជនកម្ពុជាទទួល​បាន​សុខភាព និងជីវិតកាន់តែ​ប្រសើរ។
លោក Richard Bates អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនយើង បានមានប្រសាសន៍ថា «យើងមានមោទនភាពដែលបានក្លាយជាទីផ្សារ AIA ទីមួយ សម្រាប់ការអបអរទំព័រប្រវត្តិសាស្ត្រដ៏សំខាន់មួយនេះរបស់សម្ព័ន្ធ AIA។ នេះគឺជាដំណើរពេញ១០០ឆ្នាំ ដែលបានធ្វើឲ្យជីវិតមនុស្សរាប់លាននាក់កាន់តែប្រសើរឡើង។ ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនេះ ខ្ញុំរីករាយនឹងអបអរខួប១០០ឆ្នាំដោយដាក់ឲ្យដំណើរការនូវគម្រោង “ទីលានបាល់ទាត់១០០” ដែលនឹងផ្តល់ការកែលម្អតារាងបាល់ទាត់ឲ្យសាលារៀនចំនួន១០០សាលាទូទាំងកម្ពុជា តាមរយៈការផ្តល់ជូនសម្ភារជាច្រើន ដើម្បីបណ្តុះក្តីស្រឡាញ់សម្រាប់កីឡា និងការរស់នៅប្រកបដោយសុខភាពល្អឲ្យក្មេងៗជំនាន់ក្រោយ»។
គម្រោង “ទីលានបាល់ទាត់១០០” របស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា នេះ នឹង​ផ្តល់ជូនសាលាបឋមសិក្សាចំនួន១០០ ទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា​នូវ បង្គោលទី២ ក្តារអមតារាង៤ បាល់១០គ្រាប់ អាវកាក់៣០ និងកោណហាត់បាល់៤០ សម្រាប់សាលានីមួយៗ។ សាធារណៈជន ឬសាលាបឋមសិក្សាដែល​ត្រូវ​នឹង​លក្ខខណ្ឌខាងក្រោម។
លក្ខខណ្ឌ​ដាក់ពាក្យស្នើសុំ សម្រាប់​សាលាបឋមសិក្សា៖
• ត្រូវ​មានកាលវិភាគសិក្សាផ្នែក​កីឡា ដែល​ត្រូវ​ការ​ប្រើប្រាស់តារាងបាល់ទាត់ (ឧ. ម៉ោងហ្វឹកហាត់កីឡាប្រចាំសប្តាហ៍ ឬពេល​វេលាប្រកួតប្រចាំអំឡុងណាមួយជាក់លាក់)
• ត្រូវ​មានគ្រូកីឡា ឬបុគ្គលិកសាលា ដើម្បី​គ្រប់​គ្រង​សម្ភារដែលនឹងផ្តល់ជូន
• ត្រូវ​មាន​ក្រុម​សិស្សានុសិស្សក្នុងសាលាផ្ទាល់ ដែល​នឹង​ត្រូវ​ការ​សម្ភារទាំង​នេះ​សម្រាប់​ការ​ហ្វឹក​ហាត់ ឬការប្រកួត​ជាប្រចាំ
Sihanouk Hospital Center of Hope
ជាន់ទី12 អាគារ Exchange Square ផ្លូវលេខ 106 កែងផ្លូវ លេខ 61 សង្កាត់វត្តភ្នំ ខណ្ឌដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
ជាន់ទី12 អាគារ Exchange Square ផ្លូវលេខ 106 កែងផ្លូវ លេខ 61 សង្កាត់វត្តភ្នំ ខណ្ឌដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា

• 100 FOOTBALL FIELDS INITIATIVES
To celebration AIA’s 100 Years with 1 Promise, we are improving football fields of 100 primary schools across Cambodia throughout 2019.
Learn More and Apply
100 FOOTBALL FIELDS INITIATIVES
We were delighted to announce the launch of our 100 Football Fields initiative to celebrate our 100 Years with 1 Promise, helping Cambodians live healthier, longer, better lives.
Our CEO Richard Bates said: “We are proud to be the first AIA market celebrating an important milestone in the history of the AIA Group, a 100-year journey that has impacted millions of lives for the better. I’m also particularly excited to be marking our Centennial by rolling out our new 100 Football Fields initiative. We will provide 100 schools across Cambodia with equipment to enhance their football fields and help instil a love of sport and healthy living in the next generation.”
The 100 Football Field initiative will equip 100 primary schools across the country with each eligible school receiving 2 goal posts, 4 A-boards, 10 footballs, 30 bibs and 40 cones. Members of the public or primary schools fitting the criteria below can nominate or apply for this offering by filling in the form below.
Application Criteria:
• Must have regular schedule for football field usage (e.g. schedule for weekly training or periodic matches)
• Must have sports teacher or school staff to take care of the equipment
• Must have group(s) of the school’s students who need the equipment for their regular training/matches