វិសាលភាពកាន់តែធំ កាន់តែប្រសើរ និងថ្មីប្លែក៖ ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ទទួលការសាទរចំពោះការការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៃប្រជាជនកម្ពុជា
17/08/2019 dot អាន 4 នាទី
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៩ – ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៊ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) បានរៀបចំកម្មវិធី Kick-off ពាក់កណ្តាលឆ្នាំ នៅថ្ងៃនេះ ក្នុងគោលបំណងអបអរសាទរសមិទ្ធផលរបស់ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ក្នុងការជួយការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៃប្រជាជនកម្ពុជា និងដើម្បីលើកទឹកចិត្តឲ្យពួកគាត់បន្តផ្តល់ការការពារដល់ប្រជាជនកាន់តែច្រើនបន្ថែមទៀត។ កម្មវិធីនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅសណ្ឋាគារ ដឹ ហ្រ្កេត ឌ្យូកភ្នំពេញ ហើយមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំជាច្រើន​ រួម​មានលោក Tan Hak Leh នាយកប្រតិបត្តិប្រចាំតំបន់នៃសម្ព័ន្ធ អេ អាយ អេ លោកស្រី Pauline Teoh អគ្គនាយិកាក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងលោក សំរិទ្ធ មុនី នាយកគ្រប់គ្រងនាយកដ្ឋានផ្នែកលក់។
កម្មវិធីក្រោម​ប្រធាន​បទ «វិសាលភាពកាន់តែធំ កាន់តែប្រសើរ និង​ថ្មី​ប្លែក»មួយនេះ បានចាប់ផ្តើមជាមួយនឹងការបង្ហាញនូវលទ្ធផលដ៏អស្ចារ្យក្នុងឆមាសក្នុងទីមួយ។ ក្នុងផ្នែក «វិសាលភាពកាន់តែធំ» សមិទ្ធិផលគួរឲ្យកត់សម្គាល់ រួមមានការវិវត្តនៃវិសាលភាពរបស់នាយកដ្ឋានផ្នែកលក់ដល់ទៅ ៤២២% បើប្រៀបធៀបទៅនឹងឆ្នាំមុន។ “កាន់តែប្រសើរ” សំដៅទៅលើការកែលម្អគួរឲ្យភ្ញាក់ផ្អើលចំពោះបទពិសោធន៍របស់អតិថិជន សមត្ថភាពគ្រប់គ្រងព័ត៌មាន វិធីសាស្រ្តវាយតម្លៃហានិភ័យធានារ៉ាប់រង និងការចាប់ផ្តើមផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយថ្មីមួយហៅថា អត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមលើគ្រោះថ្នាក់ ដែលជាដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដំបូងគេបង្អស់នៅកម្ពុជាពី អេ អាយ អេ ដែលផ្តល់ជូនការការពារលើគ្រោះថ្នាក់នានា និងការចំណាយសម្រាកក្នុងមន្ទីរពេទ្យ រួមទាំងការ​សង្គ្រោះបន្ទាន់នៅក្រៅប្រទេសផងដែរ។ ទន្ទឹមនឹងនេះ ប្រធានបទ “ថ្មីប្លែក” ត្រូវបានរំលេចឡើងក្នុង​កម្មវិធីវឌ្ឍនភាពអាជីពឆាប់រហ័ស​ និងការលើកទឹកចិត្តកាន់តែច្រើនសម្រាប់ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ដើម្បីសំរេចគោលដៅរបស់ខ្លួន និងបម្រើអតិថិជនរបស់ពួកគាត់ឲ្យបានកាន់តែល្អ។
អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក៏បាន​ប្រកាស​អ្នកឈ្នះនៃពានរង្វាន់ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតសម្រាប់ក្លិបលំដាប់ព្រីមៀរឆ្នាំ២០១៩ ដែលរួម​មាន​៥៤រូបផងដែរ។ ក្នុង​នោះ មានសមាសភាពសមាជិក Million Dollar Round Table (“MDRT”) ជាច្រើន និងសមាជិកលំដាប់ Court of the Table (“COT”) ដល់ទៅ២នាក់ ដែល​ជាអ្នកតំណាងសម្រាប់​កម្ពុជាដំបូងបំផុតពីវិស័យធានារ៉ាប់រង ចេញពីប្រតិបត្តិការ​ត្រឹមតែ២ឆ្នាំប៉ុណ្ណោះរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា។
សមាជិកភាព MDRT ត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាអន្តរជាតិថាជាបទដ្ឋាននៃឧត្តមភាពក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ ហើយត្រូវបានផ្តល់ជូនទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតដោយផ្អែកលើចំណេះដឹងវិជ្ជាជីវៈដ៏ម៉ត់ចត់ អាកប្បកិរិយាប្រកបដោយក្រមសីលធម៌ម៉ឺងម៉ាត់ និងសេវាកម្មអតិថិជនដ៏ល្អឥតខ្ចោះ។ ដើម្បីអាចក្លាយជាសមាជិកលំដាប់ COT ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតទាំងអស់ចាំបាច់ត្រូវមានផលិតភាពអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន ៣ដងខ្ពស់ជាងលំដាប់ MDRT។
លោកស្រី កែវ សុចិន្តា ដែលជាទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតលំដាប់ COT ដែល​បាន​កសាងកិត្តិនាមនេះ លឿនជាងគេបំផុត បានលើកឡើងថា «ខ្ញុំពិតជារីករាយណាស់ ដែលខ្ញុំបានក្លាយជាសមាជិក COT ក្នុង២០១៩។ នេះបង្ហាញថាប្រសិនបើយើងខិតខំធ្វើការជារាល់ថ្ងៃ និងខិតខំដើម្បីសុខុមាលភាពប្រជាជនកម្ពុជា នោះយើងអាចទទួលបានការទទួលស្គាល់ជាអន្តរជាតិ ជាពិសេសគឺតាមរយៈក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិដូចជា អេ អាយ អេ។»
លោកស្រី Pauline Teoh អគ្គនាយិកាក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ ដោយកត់សម្គាល់ពីការ​អភិវឌ្ឍដ៏ធំធេងនេះថា «ខ្ញុំពិតជារីករាយខ្លាំងណាស់ដែលបាន​ឃើញ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានអភិវឌ្ឍដល់កម្រិតណាក្នុងរយៈពេលមួយឆ្នាំចុងក្រោយនេះ។ ចំនួនទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA បានរីកចម្រើនយ៉ាងខ្លាំង ហើយសម្រាប់ខ្ញុំ ការដែល​យើង​មានសមាជិក Court of the Table ត្រឹម​តែក្នុងរយៈពេល​២ឆ្នាំនៃ​ប្រតិបត្តិការរបស់យើង គឺជាការរីកចំរើនដ៏ខ្លាំងក្លា។ ជាមួយនឹងការគាំទ្រកាន់តែច្រើនពី អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងសម្ព័ន្ធ អេ អា អេ ទាំងមូល ខ្ញុំសង្ឃឹមថាយើងនឹងទទួល​បានសមិទ្ធផលកាន់តែធំ កាន់តែប្រសើរ និងកាន់តែប្លែកពីទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ក្នុងការការពារហិរញ្ញវត្ថុនៃប្រជាជនកម្ពុជា។»
សម្ព័ន្ធ​ AIA មានវត្តមាន​នៅក្នុង​ទីផ្សារ​ចំនួន១៨នៅ​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក ដែលក្នុងនោះមានសាខា និងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិទាំងស្រុង នៅហុងកុង ថៃ សិង្ហបុរី ម៉ាឡេស៊ី ចិន កូរ៉េ ហ្វីលីពីន អូស្ត្រាលី ឥណ្ឌូនេស៊ី តៃវ៉ាន់ វៀតណាម ណូវែលហ្សេឡង់ ម៉ាកាវ ប្រ៊ុយណេ កម្ពុជា ព្រមទាំងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិ៩៧ភាគរយនៅសិរីលង្កា និងការវិនិយោគរួមគ្នា៤៩ភាគរយនៅឥណ្ឌា។ AIA ក៏ទទួលបានការអនុញ្ញាតសម្រាប់ប្រតិបត្តិការនៅក្នុងប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា តាមរយៈបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិ១០០ភាគរយ។ AIA គឺជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេនៅតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក (លើកលែងជប៉ុន) ដោយយោងលើបុព្វលាភធានារ៉ាប់រងជីវិត និងជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេនៅក្នុងទីផ្សារភាគច្រើនរបស់ខ្លួន។ AIA មានទ្រព្យសរុប២៣០ពាន់លានដុល្លាអាមេរិក គិតត្រឹមថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៨។ តាម​រយៈ​បណ្តាញ​ដ៏ទូលំទូលាយ​នៃ​ភ្នាក់ងារ ដៃគូ និង​ធនធាន​មនុស្ស​នានា​ទូ​ទាំង​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក AIA បម្រើ​ម្ចាស់បណ្ណ​សន្យាធានារ៉ាប់រងច្រើន​ជាង៣៣​លាន​បណ្ណ និង​សមាជិកទទួល​អត្ថប្រយោជន៍​ធានារ៉ាប់​រង​តាម​ក្រុមហ៊ុន​នានា​ច្រើន​ជាង​១៦លាន​នាក់។

Phnom Penh, 17 August 2019 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) held their 2nd Half Kick-off event today, a bi-annual seminar that aims to celebrate AIA Life Planners’ positive impact on Cambodians’ lives and to motivate them to help even more people in the future. The event was held at The Great Duke Phnom Penh Hotel and was attended by a variety of high-level AIA executives, including Regional Chief Executive (“RCE”) Tan Hak Leh, as well as AIA Cambodia CEO Pauline Teoh and Chief Agency Officer (“CAO”) Samreth Muny.
Under the theme of “Bigger, Better and Different,” the event began with a performance review of the first half of the year. Under the “Bigger” theme, notable achievements included a growth of 422% in the Agency Distribution’s size compared to last year. “Better” refers to the significant improvements in customer experience, information-management capability, underwriting rules and the launch of the new Additional Accident Benefits–Cambodia’s first life insurance solution to offer accident coverage and medical allowance with overseas emergency assistance. Meanwhile, the “Difference” theme was highlighted by a Faster Career Progression Growth initiative, a distinctive support and incentive system for AIA Life Planners to achieve their goals and better serve their customers.
AIA Cambodia also announced the winners of their Life Planner Awards for the 2019 Premier Club that included 54 achievers. Among them, there was a big proportion of Million Dollar Round Table (“MDRT”) members and also 2 qualifiers for the Court of the Table (“COT”)—Cambodia’s first ever representatives from the insurance industry and coming just 2 years after AIA Cambodia’s official launch.
MDRT membership is recognised internationally as the standard of excellence in the life insurance and financial services industries, and is awarded based on exceptional professional knowledge, strict ethical conduct and extraordinary client service. To qualify for COT membership, LPs must earn three times the base production requirement of MDRT members.
Mrs. Keo Sochenda, one of the two COT qualifiers, said: “I was so delighted that I had qualified for the COT 2019. It just goes to show that if we work hard every day and strive for the best for our fellow Cambodians’ wellbeing, we can achieve international recognition, particularly at an international company like AIA.”
Commenting on this year’s incredible development, AIA Cambodia CEO Pauline Teoh said: “It is wonderful to see how far AIA Cambodia has come in the last year. The number of Life Planners has grown immensely, and to already have Life Planners attaining entry to the Court of Table, particularly as AIA only launched in the country roughly two years ago, to me shows incredible progress. With more support readily available from AIA Cambodia and Group, I now look forward to witnessing an even bigger, better and different impact to Cambodians’ lives from our AIA Life Planners.”
AIA has a presence in 18 markets in Asia-Pacific – wholly-owned branches and subsidiaries in Hong Kong, Thailand, Singapore, Malaysia, China, Korea, the Philippines, Australia, Indonesia, Taiwan, Vietnam, New Zealand, Macau, Brunei, Cambodia, a 97 per cent subsidiary in Sri Lanka, a 49 per cent joint venture in India. AIA was also granted approval as preferred applicant to operate in Myanmar through a 100 per cent wholly-owned subsidiary. AIA is a market leader in the Asia-Pacific region (ex-Japan) based on life insurance premiums and holds leading positions across the majority of its markets. It had total assets of US$230 billion as of 31 December 2018. Through an extensive network of agents, partners and employees across Asia-Pacific, AIA serves the holders of more than 33 million individual policies and over 16 million participating members of group insurance schemes.