ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី3 ខែតុលា ឆ្នាំ 2023 – ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៉ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) បានដាក់បង្ហាញបទពិសោធអតិថិជនតាមឌីជីថល និងកម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃ (Mobile App) ថ្មីមានឈ្មោះ AIA+ ដើម្បីបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តយូរអង្វែងរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការផ្តល់ជូនឲ្យអតិថិជននូវសេវាកម្មដ៏ល្អ ងាយស្រួល ជាមួយនឹងដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយទំនុកចិត្ត។
កម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃថ្មីនេះ មានមុខងារក្នុងការផ្តល់នូវគម្រោងធានារ៉ាប់រងនានារួមមាន ការសន្សំ ការការពារ និងសេវាកម្មផ្សេងៗ ដែលស្របតាមគោលបំណងរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការជួយប្រជាជនកម្ពុជាឲ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។ សមិទ្ធិផលនេះគាំទ្រគោលបំណងរបស់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងនេះចំពោះអតិថិជនគឺ “ផ្តល់ជូននូវបទពិសោធល្អឥតខ្ចោះ ដោយយល់ច្បាស់ពីអតិថិជន ជាមួយដំណោះស្រាយប្រកបដោយ ភាពច្នៃប្រឌិត និងភាពច្បាស់លាស់ គ្រប់ពេលវេលា”។
ការដាក់សម្ពោធដោយក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពឈានមុខគេរបស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជានេះ ក៏បានទទួលស្វាគមន៍វត្តមានដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ អគ្គនាយកនៃនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា លោក ហ៊ុយ វ៉ាថារ៉ូ ប្រធានសមាគមធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា លោក Tan Hak Leh អគ្គនាយកប្រតិបត្តិប្រចាំតំបន់នៃ AIA Group លោក Andrew Loh អគ្គនាយកនៃក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងអតិថិជន ដៃគូអាជីវកម្ម គណៈគ្រប់គ្រង ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត និងបុគ្គលិករបស់ក្រុមហ៊ុន។
កម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃ AIA+ ជួយពង្រឹងមុខងារឌីជីថលរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលរួមបញ្ចូលទាំងគេហទំព័រ www.aia.com.kh ទំព័រទំនាក់ទំនងសង្គម កម្មវិធីរបស់ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត ប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងទិន្នន័យ របស់បុគ្គល-ក្រុមហ៊ុន និង តេលេក្រាម។ សរុបមក មុខងារឌីជីថលទាំងអស់នេះ ផ្ដល់ជូនអតិថិជននូវដំណើរនៃការប្រើប្រាស់ និងគ្រប់គ្រងគម្រោងធានារ៉ាប់រងបានយ៉ាងងាយស្រួល ក៏ដូចជាការជួយឲ្យអតិថិជនស្គាល់ក្រុមហ៊ុន ផលិតផល និងសេវាកម្មនានារបស់ក្រុមហ៊ុនកាន់តែច្បាស់។
កម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃ AIA+ ថ្មីនេះ អនុញ្ញាតឲ្យអតិថិជនគ្រប់គ្រងបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងទាំងអស់លើកម្មវិធីតែមួយ ។ កម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃ នេះអនុញ្ញាតឲ្យអតិថិជនទាំង បុគ្គល និងក្រុមហ៊ុន គ្រប់គ្រងបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងរបស់ពួកគេជាមួយ អេ អាយ អេ ប្រកបដោយភាពងាយស្រួលរួមមាន៖ ការទាមទារសំណង ការបង់បុព្វលាភរ៉ាប់រង ការទំនាក់ទំនង ឬជជែកផ្ទាល់ជាមួយផ្នែកសេវាកម្មអតិថិជនតាមបណ្តាញ តេលេក្រាម និងធ្វើប្រតិបត្តិការទាក់ទងនឹងការធានារ៉ាប់រងផ្សេងទៀត។
ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ មានប្រសាសន៍ថា៖ “ខ្ញុំសូមអបអរសាទរដល់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលបានពង្រឹងសេវាកម្មឌីជីថល ឲ្យកាន់តែប្រសើរឡើង និងផ្តល់ឲ្យអតិថិជនរបស់ពួកគេនូវមធ្យោបាយមួយផ្សេងទៀតក្នុងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីដំណោះស្រាយការពារ ។ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា នៅតែបន្តអភិវឌ្ឍខ្លួនក្នុងនាមជាអ្នកត្រួសត្រាយឲ្យអតិថិជនទទួលបាននូវបច្ចេកវិទ្យាទំនើប ងាយស្រួលប្រើប្រាស់ និងសុវត្ថិភាព ស្របតាមរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា និងចក្ខុវិស័យរបស់ និយតករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា ក្នុងការកសាងសេដ្ឋកិច្ច និងសង្គមឌីជីថលដ៏សកម្ម ដើម្បីអភិវឌ្ឍព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាទៅកាន់មួយកម្រិតទៀត”។
លោក Andrew Loh បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “កម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃ AIA+ ធ្វើឲ្យការគ្រប់គ្រងបណ្ណសន្យារ៉ាប់រង និងការធ្វើប្រតិបត្តិការពាក់ព័ន្ធនានា កាន់តែងាយស្រួល និងឆាប់រហ័ស។ វាបង្ហាញជូនអតិថិជនរបស់យើងនូវដំណើរការឌីជីថលល្អឥតខ្ចោះ ទន្ទឹមនឹងការបង្កើនការផ្តល់ជូនសេវាកម្ម និងការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើង ដើម្បីជួយប្រជាជនកម្ពុជាឲ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរឡើង។”
“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា នឹងបន្តប្រកាន់ការប្តេជ្ញាស្វែងរកដំណោះស្រាយបច្ចេកវិទ្យា និងផ្ដោតលើការរក្សា សេវាបម្រើអតិថិជនឲ្យនៅល្អឥតខ្ចោះ។ ទាំងនេះត្រូវដើរទន្ទឹមគ្នា ហើយវាក៏ជាសក្ខីភាពបង្ហាញពីការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់យើងក្នុងការផ្ដល់បទពិសោធល្អឥតខ្ចោះ រួមជាមួយនឹងការផ្តល់ឲ្យសហគមន៍នូវដំណោះស្រាយ និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដែលជួយការរស់នៅប្រចាំថ្ងៃរបស់អតិជនឲ្យបានកាន់តែប្រសើរ។”
លោកអ្នកអាចទាញយកកម្មវិធី AIA+ ពី App Store និង Play Store តាមរយៈ តំណនេះ https://bit.ly/AIAPlusCambodia ឬស្កេនកូដ QR ខាងក្រោម៖
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតពី កម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃ AIA+ សូមផ្ញើអ៉ីមែលមកកាន់ kh.marketing@aia.com។ សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតលើដំណោះស្រាយការពារអាយុជីវិត ជំងឺធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់ចៃដន្យ និងការការពាសុខភាព សូមទាក់ទង AIA Client Care តាមរយៈលេខ 086 999 242 ចូលទៅកាន់ aia.com.kh ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.facebook. com/AIACambodia។

03 October 2023 dot  4 Minute Read
Phnom Penh, 03 October 2023 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) today showcased their all-inclusive ‘Digital Customer Experience’ and its centerpiece, the new AIA+ app to underline their long-standing commitment to empower customers with convenient, user-friendly and secure financial solutions.
The app, which delivers the insurer’s planning, savings and protection-related products and services, aligns with their purpose of helping Cambodians live Healthier, Longer and Better Lives. It also keeps to their customer-centric statement to ‘Deliver first-class customer experience with clarity, courage and humanity – first time, every time’.
The launch by the Kingdom’s leading life and health insurer was attended by Insurance Regulator of Cambodia (IRC) Director General H.E Bou Chanphirou, Chairman of Insurance Association of Cambodia (IAC) Mr. Huy Vatharo, AIA Group Regional Chief Executive Officer Mr. Tan Hak Leh, AIA Cambodia CEO Andrew Loh and company customers, stakeholders, partners, management team, Life Planners and staff.
AIA+ enhances AIA’s digital assets that comprise the AIA website www.aia.com.kh, social media pages, agent applications, individual and corporate portals and Telegram. Taken as a whole, these provide an all-encompassing, seamless insurance journey while familiarizing customers with the company and its products and services.
The app caters to both Individual and Group policies. It empowers personal and corporate customers to effortlessly manage their AIA policies, facilitate claims, pay premiums, call or live chat with customer service on messaging service Telegram and perform other insurance-related transactions.
H.E Bou Chanphirou said: “I congratulate AIA Cambodia for diversifying their digital services and giving their customers another avenue to benefit from their solutions. They have continuously pioneered expedient, accessible and safe technology in line with the Royal Government of Cambodia and the IRC’s vision of building a vibrant digital economy and society to further develop the Kingdom.”
Mr. Andrew Loh said: “AIA+ makes managing AIA policies and conducting other related transactions easier and faster. It presents our customers an across-the-board, unmatched digital journey while enriching our overall offerings and commitment to help Cambodians live Healthier, Longer and Better Lives.
“AIA Cambodia will continue to embrace technology and uphold our customer-first approach. These go hand-in-hand and is testament to our promise of emphasizing best-in-class experiences while providing communities with financial solutions and services that create a difference to their daily lives.”
AIA+ can be downloaded from the App Store and Play Store via this link https://bit.ly/AIAPlusCambodia or scan the QR code below:
Pink Run QR Code
For more details on AIA+, please email kh.marketing@aia.com. For information on AIA Cambodia’s comprehensive life, critical illness and accident solutions as well as medical coverage, do contact AIA Client Care at 086 999 242, visit aia.com.kh or browse www.facebook.com/AIACambodia.
AIA Cambodia is guided by our purpose to help Cambodians live Healthier, Longer, Better Lives. Since commencing business in 2017, we’ve become the first life and health insurer to provide
coverage on 26 critical illnesses. As among the Kingdom’s premier insurers, AIA Cambodia today offers market-leading life and health solutions for all walks of life ranging from tailor-made crucial coverage plans that include critical illnesses, accidents, medical insurance and overseas emergency assistance.
AIA Cambodia is the only Cambodian life and health insurer awarded HR Asia’s “Best Companies to Work for in Asia” for three consecutive years, from 2020 to 2022. Headquartered in Phnom Penh, the company currently has branches in Siem Reap, Kampot, Kampong Cham and Battambang.