អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បន្តភាពជាដៃគូជាមួយ អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា (ISF) ដើម្បីបន្តលើកស្ទួយ និងអភិវឌ្ឍ យុវជនកម្ពុជាដែលជួបការខ្វះខាតបានកាន់តែច្រើន
13 កញ្ញា 2023 dot អាន 5 នាទី
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 13 ខែកញ្ញា ឆ្នាំ 2023 – ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៉ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) ថ្ងៃនេះបានបន្តភាពជាដៃគូជាមួយអង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា ក្នុងការពង្រឹងទំនាក់ទំនងរយៈពេលយូរអង្វែងក្នុងការលើកស្ទួយយុវជនកម្ពុជាដែលជួបការខ្វះខាតរាប់ពាន់នាក់តាមរយៈកីឡាបាល់ទាត់ និងការអប់រំ។
ភាពជាដៃគូនេះបង្ហាញពីការបន្តកិច្ចឧបត្ថម្ភគាំទ្រ ដែលនឹងបន្តនៅឆ្នាំ 2024 ដល់ឆ្នាំ 2026 ដែលត្រូវបានប្រកាសជាផ្លូវការ និងបានចុះហត្ថលេខាដោយអគ្គនាយកនៃក្រុមហ៊ុន  អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងអ្នកស្រី ជួប វិច្ឆិកា ប្រធានអង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជានាពេលថ្មីៗនេះ។ ក្នុងកម្មវិធីនេះ យើងឃើញមានវត្តមានរបស់កុមារ និង​យុវជនរបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា ចំនួន 200 នាក់ រួមនឹង អាណាព្យាបាល គណៈគ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកមកពីស្ថាប័នទាំងពីរជាតំណាងសក្ខីភាពសបញ្ជាក់ពីកិច្ចសហការនេះ។
អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា គឺជាអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលដែលទទួលបានពានរង្វាន់លើការណែនាំគំនិតផ្តួចផ្តើម និងសកម្មភាពជាច្រើនតាមរយៈវិស័យអប់រំ កីឡាបាល់ទាត់ និងការអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍ រួមទាំងគម្រោងថ្នាក់ពន្លឿនរបស់ពួកគេ ដើម្បីដឹកនាំកុមារជួបការខ្វះខាតទៅរកអនាគតដ៏ត្រចះត្រចង់។ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា គឺជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពឈានមុខគេរបស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដោយផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងឈានមុខគេលើទីផ្សារ ដែលស្របតាមគោលបំណងរបស់ខ្លួនក្នុងការជួយប្រជាជនកម្ពុជាឲ្យរស់នៅប្រកបដោយសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។
អេ អាយ អេ ខេមបូឌា នឹងបន្តធ្វើជាដៃគូ និងអ្នករៀបចំ កម្មវិធីបាល់ទាត់វិលជុំ AIA-ISF Youth League ប្រចាំឆ្នាំ និងកម្មវិធីប្រកួតផ្តាច់ព្រ័ត្របាល់ទាត់វិលជុំកុមារ និងយុវជន AIA-ISF Grand Championship។ ពួកគេក៏មានបំណងពង្រីក ថ្នាលបាល់ទាត់នេះ ដែលជាការប្រកួតបាល់ទាត់ថ្នាក់មូលដ្ឋានដ៏ធំបំផុតរបស់កម្ពុជាផងដែរ។
ទន្ទឹមនឹងកិច្ចបន្តភាពជាដៃគូនេះ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក៏បានផ្ដល់ជូននូវដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាព ដោយឥតគិតថ្លៃដល់បុគ្គលិករបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជាផងដែរ។ ការផ្ដល់ជូននេះដើម្បីធានាថាបុគ្គលិករបស់អង្គការ ទទួលបានការការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងសន្តិភាពផ្លូវចិត្ត ដូច្នេះពួកគាត់អាចបន្តផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់លើការថែទាំសុខភាព និងសុខុមាលភាពសិស្សបានយ៉ាងដិតដល់។
តាំងពី អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានចាប់ផ្តើមក្លាយជាដៃគូជាមួយអង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជាក្នុងឆ្នាំ 2017 មក ថ្នាលបាល់ទាត់មូលដ្ឋាននេះបានទទួល និងបណ្តុះកុមារ-យុវជនជួបការខ្វះខាតជាង 8,000 នាក់ តាមរយៈការជួយឲ្យពួកគាត់មានសុខភាពល្អ អភិវឌ្ឍជំនាញកីឡាបាល់ទាត់ និងរៀនអភិវឌ្ឍខ្លួនឲ្យកាន់តែប្រសើរដើម្បីបណ្តុះនូវគុណតម្លៃដ៏សំខាន់ ដូចជាការធ្វើការងារជាក្រុម និងស្មារតីជាអ្នកកីឡា។
កិច្ចសហការនេះផ្ដល់ឱកាសក្នុងការចូលរួមអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចសង្គមផងដែរ។ ក្នុងពេលបច្ចុប្បន្ន ចំណោមកីឡាករដែលបានធំធាត់ចេញពី AIA-ISF Youth League បានក្លាយជាកីឡាករអាជីពលេងឲ្យក្លឹបធំៗក្នុងលីគកំពូលកម្ពុជា Cambodian Premier League និងជាប់ឈ្មោះលេងឲ្យក្រុមជម្រើសជាតិកម្ពុជា។
កម្មវិធីបាល់ទាត់វិលជុំយុវជន និងកុមារ AIA-ISF Youth League ក្រោមកិច្ចសហការរវាង អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និង​អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា (ISF) ត្រូវបានទទួលស្គាល់នៅក្នុងកម្មវិធី Laureus Sport for Good Global Summit នៅទីក្រុងឡុងដ៍ ឆ្នាំ 2023 ជាគំនិតផ្តួចផ្តើមបាល់ទាត់យុវជនរបស់ អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា ដែលផ្តល់នូវចំណេះជំនាញបាល់ទាត់សំខាន់ៗដល់ក្រុមយុវតី។
សមិទ្ធផលសំខាន់ៗក្រោមភាពជាដៃគូរយៈពេល 7ឆ្នាំនេះ យើងឃើញមានដូចជា AIA Group បានបញ្ជូនយុវតីជួបការខ្វះខាត 24 នាក់ទៅចូលរួម AIA-Spurs Elite Football Camp នៅ កោះសាមុយ ប្រទេសថៃ កាលពីខែមិថុនា ដើម្បីចូលរួមវគ្គបណ្តុះបណ្តាលក្រោមការបង្វឹករបស់អ្នកគ្រូផ្នែកអភិវឌ្ឍបាល់ទាត់អន្តរជាតិ ពីក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur។ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក៏បានបញ្ជូន កុមារកម្ពុជាបួននាក់ មកពីអង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជាទៅទីក្រុងឡុងដ៍ដើម្បីដឹកដៃកីឡាកររបស់ក្លឹបបាល់ទាត់ Spurs ចូលទីលានប្រកួតក្នុងក្របខណ្ឌ Premier League។
អ្នកស្រី ជួប វិច្ឆិកា មានប្រសាសន៍ថា៖ “អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា (ISF) និង អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ជាស្ថាប័នគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងលើវិស័យកីឡាបាល់ទាត់ និងមានមហិច្ចតាក្នុងការបណ្តុះមូលដ្ឋាននៃការធ្វើលំហាត់ប្រាណ សុខភាពល្អ និងអាហារូបត្ថម្ភ ដែលជាគន្លឹះឆ្ពោះទៅកាន់សុខុមាលភាពពេញលេញ។ យើងក៏ចាត់ទុកការអប់រំថាជាគ្រឹះដ៏សំខាន់សម្រាប់ជីវិតកាន់តែប្រសើរ ហើយភាពជាដៃគូនេះអនុញ្ញាតឲ្យយើងសម្រេចបាននូវគោលដៅទាំងពីរនេះ ក៏ដូចជាបង្កើតការយល់ដឹងបន្ថែមទៀតអំពីយុវជនដែលជួបការខ្វះខាតរបស់យើង។”
“យើងត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចក្នុងការចូលរួមពង្រឹងទំនាក់ទំនងប្រកបដោយផលិតភាពរបស់យើងជាមួយ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ឲ្យកាន់តែប្រសើរ។ សម្រាប់អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា (ISF) ការចាប់ដៃគ្នានេះ បង្ហាញពីការគាំទ្រលើកកម្ពស់ទាំងសិស្សានុសិស្ស ក៏ដូចជាបុគ្គលិករបស់អង្គការ តួយ៉ាង​ អេ អាយ អេ បានផ្តល់គម្រោងធានារ៉ាប់រងដល់ពួកគាត់ ដើម្បីជួយសម្រួលដល់បញ្ហាហិរញ្ញវត្ថុ។”
លោក Andrew Loh មានប្រសាសន៍ថា៖ “យើងមានមោទកភាពក្នុងការបន្តការឧបត្ថម្ភដល់លីគ និងបន្តភាពជាដៃគូរបស់យើងជាមួយអង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា ដែលជាអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលមួយគួរឲ្យកោតសរសើរបំផុតក្នុងប្រទេស និងជាអង្គការមួយដែលគាំទ្រលើកស្ទួយការរស់នៅ និងជីវិតរបស់កុមារជួបការខ្វះខាតរាប់ពាន់នាក់។”
“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ចាប់ដៃគូជាមួយស្ថាប័ននានាដែលមានបេសកកម្មដូចទៅនឹងគោលបំណងតែមួយក្នុងការជួយប្រជាជនកម្ពុជាឲ្យមានរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ ហើយការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា ស្របតាមគោលដៅដែលយើងចង់បាន។ យើងមានទំនុកចិត្តថា កិច្ចសហប្រតិបត្តិការរបស់យើងនឹងហុចផ្លែផ្កាកាន់តែច្រើននាពេលអនាគត និងលើកកម្ពស់ការរស់នៅ និងជីវិតរបស់យុវជនកម្ពុជាដែលជួបភាពខ្វះខាតកាន់តែច្រើន។”
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពី កិច្ចសហការរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា និងអង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា សូមផ្ញើអ៉ីមែលមក kh.marketing@aia.com។ សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតលើដំណោះស្រាយការពារអាយុជីវិត ជំងឺធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់ចៃដន្យ និងការការពាសុខភាព របស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា សូមទាក់ទង AIA Client Care តាមរយៈលេខ 086 999 242 ចូលទៅកាន់ aia.com.kh ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.facebook. com/AIACambodia។

Phnom Penh, 13 September 2023 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) today renewed their partnership with the Indochina Starfish Foundation (ISF), consolidating a long-term relationship that uplifts thousands of underprivileged young Cambodians through football and education.
The partnership signifying the renewal, which begins in 2024 and concludes in 2026, was signed by AIA Cambodia Chief Executive Officer Mr. Andrew Loh and ISF Chief Executive Mrs. Vicheka Chourp at ISF’s school here recently. The ceremony was witnessed by 200 ISF students, parents as well management and staff from both organizations.
ISF is an award-winning NGO that uses educational, football and community development initiatives, including their Catch Up Education program, to steer underprivileged children towards a brighter future. AIA Cambodia is the Kingdom’s leading life and health insurer, offering a range of market-leading solutions that align with its purpose of helping Cambodians live Healthier, Longer and Better Lives.
AIA Cambodia will continue as the partner and organizer of the annual AIA-ISF Youth League and the AIA-ISF Grand Championship. They will also aim to expand the League, the nation’s largest grassroots football competition.
The continued support from AIA Cambodia also sees them provide complimentary life and health medical benefits to ISF staff. This ensures their staff enjoys financial protection and peace of mind while continuing to focus on ensuring the wellbeing and welfare of their students.
Since AIA Cambodia began their partnership with ISF in 2017, the AIA-ISF Youth League has benefitted more than 7,000 children by enabling them to remain healthy, develop football skills and learn character-building qualities that include teamwork and sportsmanship.
It has also opened up socioeconomic opportunities. A number of participants now play in the Cambodian Premier League while others have advanced to represent the national team.
The AIA Cambodia-ISF partnership, the showcase of the insurer’s Sports for Youth program, was recognized at the 2023 Laureus Sport for Good Global Summit in London for ISF’s youth football initiative, which equips girls with the relevant skills to play the game.
The now seven-year partnership also saw the AIA Group send 24 female students to the AIA-Spurs Elite Football Camp in Koh Samui, Thailand in June to train under the club’s coaches. AIA Cambodia also flew four ISF students to London to act as match-day mascots during a Tottenham Hotspur English Premier League game.
Mrs. Vicheka Chourp said: “ISF and AIA Cambodia are passionate believers in the power of football to inculcate the basics of exercise, good health and nutrition, which are key to overall wellbeing. We also regard education as a critical foundation for a better life, and our partnership allows us to achieve both these goals as well as create further awareness of our marginalized young.
“We look forward to strengthening our already productive relationship with AIA Cambodia. For ISF, it has produced major wins for both students as well as staff, as exemplified by AIA’s offering of insurance coverage to them to help alleviate any financial issues.”
Mr. Andrew Loh said: “We are honored to extend our partnership with ISF, one of the Kingdom’s most well-respected NGOs and one that has had such a life-changing, affirmative impact on the lives of thousands of underprivileged children.
“AIA Cambodia partners organizations or causes that share our purpose of helping Cambodians lead Healthier, Longer, Better Lives, and the ISF’s tireless work aligns to what we are trying to achieve. We are confident that our collaboration will bear greater fruit in the future and enhance the lives of more underprivileged Cambodian youngsters.”
For more details on AIA Cambodia’s work with the ISF and to support their cause, please email kh.marketing@aia.com. For information on AIA Cambodia’s comprehensive life, critical illness and accident solutions and medical coverage, do contact AIA Client Care at 086 999 242, visit aia.com.kh or browse www.facebook.com/AIACambodia.
AIA Cambodia is the only Cambodian life and health insurer awarded HR Asia’s “Best Companies to Work for in Asia” for three consecutive years, from 2020 to 2022. Headquartered in Phnom Penh, the company currently has branches in Siem Reap, Kampot, Kampong Cham and Battambang.