អេ អាយ អេ ខេមបូឌា គាំទ្រគំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ តាមរយៈការឧបត្ថម្ភដល់ប្រជាជនកម្ពុជាជាប់ក្នុងតំបន់បិទខ្ទប់
13/04/2021 dot អាន 4 នាទី
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១៖​ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានចូលរួមចំណែកក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនមានទំនួល ខុសត្រូវសង្គម ដោយបរិច្ចាគមីកញ្ចប់ជាង ៨០០​កេស ដល់ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីគាំទ្រចំពោះគំនិតផ្តួចផ្តើម របស់ក្រសួងក្នុងការជួយសម្រាលបន្ទុកដល់បងប្អូន ដែលរងផលប៉ះពាល់ពីការបិទខ្ទប់ជំងឺកូវីដ-១៩ នៅស្រុកខ្សាច់កណ្តាល ខេត្តកណ្តាល។
លោកស្រី Pauline Teoh អគ្គនាយិកាក្រុមហ៊ុន និងថ្នាក់ដឹកនាំរបស់ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា បានប្រគល់អំណោយ ជូនឯកឧត្ដម ម៉ី វ៉ាន់ រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ។
លោកស្រី Pauline Teoh បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងខ្ញុំពិតជាមានក្តីអាណិតដល់ក្រុមគ្រួសារដែលជាប់ក្នុងតំបន់ បិទខ្ទប់ដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩ នេះ។ យើងខ្ញុំយល់ច្បាស់ពីស្ថានភាព និងការប៉ះទង្គិចផ្លូវអារម្មណ៍ របស់ពួកគាត់ ជាពិសេសក្នុងអំឡុងពេលពិធីបុណ្យទាន ប៉ុន្តែនេះគឺជាវិធីដ៏ល្អបំផុតដែលអាចជួយការពារពួកគាត់ និងសហគមន៍។
អេ អាយ អេ ខេមបូឌា សង្ឃឹមថាការចូលរួមរបស់យើងខ្ញុំជាមួយគំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់ក្រសួងនឹងជួយសម្រាលបន្ទុកបងប្អូន ក្នុងគ្រាដ៏លំបាកនេះបាន។
ដើម្បីស្វែងយល់បន្ថែមពីដំណោះស្រាយដែល អេ អាយ អេ ជួយប្រជាជនកម្ពុជាឱ្យទទួលបានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែ ប្រសើរ សូមទាក់ទងមកទីប្រឹក្សាផែនការអាយុជីវិត ឬសេវាបម្រើអតិថិជន៖ ០៨៦ ៩៩៩ ២៤២ ឬ គេហទំព័រ aia.com.kh ។

AIA CAMBODIA COMPLEMENTS MEF INITIATIVE TO HELP CAMBODIANS AFFECTED BY LOCKDOWN
Phnom Penh, 13 April 2021 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) today played their part as responsible corporate citizens by donating more than 800 cartons of noodles to complement the Ministry of Economy and Finance’s initiative to help those affected by the Covid-19 pandemic in Ksaj Kandal district, Kandal province.
The donation was presented to His Excellency Mey Vann, Secretary of State, Ministry of Economy and Finance by AIA Cambodia’s CEO Ms. Pauline Teoh & management.
Ms. Pauline Teoh said: “Our hearts go out to the individuals and families afflicted by the lockdown. We understand that they may be feeling demoralized, especially as it’s during the festive period, but this is in their best interest. AIA Cambodia hopes that our contribution adds to the Ministry’s ongoing initiative and offers those undergoing lockdown some relief during what we’re sure is a difficult period.”