គម្រោងទីលានបាល់ទាត់១០០ របស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌាបានបញ្ចប់ជាមួយការបរិច្ចាគសម្ភារៈបាល់ទាត់ច្រើនបំផុត
សៀមរាប ថ្ងៃទី១៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៩ – វគ្គចុងក្រោយនៃគម្រោងទីលានបាល់ទាត់១០០ របស់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៊ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) បានធ្វើឡើងក្នុងថ្ងៃនេះផ្ទាល់ នៅខេត្តសៀមរាបដោយនាំមកនូវភាពជោគជ័យក្នុងការបំពាក់សម្ភារៈបាល់ទាត់ដល់សាលាបឋមសិក្សាចំនួន១00សាលាទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ដែលសាលានិមួយៗទទួលបាន បង្គោលទី២ ក្តារអមតារាង៤ បាល់១០គ្រាប់ អាវកាក់៣០ និងកោណហាត់បាល់៤០។ គម្រោងនេះត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណងជួយឲ្យកុមារនៅកម្ពុជាស្រឡាញ់វិស័យកីឡា ដែលស្របគ្នាជាមួយនឹងការប្តេជ្ញារបស់ អេ អាយ អេ ក្នុងការ​ជួយឲ្យប្រជាជនទទួល​បានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។
គម្រោងទីលានបាល់ទាត់១០០ ត្រូវបានប្រកាសតាំងពីខែមករាដើមឆ្នាំនេះ ក្នុងស្មារតីអបអរខួប១០០ឆ្នាំរបស់សម្ព័ន្ធ អេ អាយ អេ ដោយមានគោលបំណងបរិច្ចាគ​សម្ភារៈបាល់ទាត់ដល់សាលាបឋមសិក្សាចំនួន១00សាលា នៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។ អតិថិជន អេ អាយ អេ បុគ្គលិក ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត និងសាធារណៈជនជាច្រើនទៀត បាន​ចូលរួមការអបអរនោះ ក្រោមប្រធានបទ«១០០ឆ្នាំដើម្បីការប្តេជ្ញា១» និងចូលរួមលើកកម្ពស់ការរស់នៅដោយសកម្ម និងប្រកបដោយសុខភាពកាន់តែល្អ។ ចាប់តាំងពីថ្ងៃនោះមក សម្ព័ន្ធ អេ អាយ អេ ទាំងមូល បានរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ជាច្រើនផ្សេងទៀតទូទាំងទីផ្សារទាំង១៨របស់ខ្លួន ដើម្បីអបអរដំណើរអាជីវកម្មពេញ១០០ឆ្នាំ ចាប់តាំងពីការកកើតយ៉ាងសាមញ្ញដំបូងនៅទីក្រុងសៀងហៃ រហូតបានក្លាយជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតធំជាងគេ​បំផុតនៅលើពិភពលោក។1
លោកស្រី ខៀវ វរៈច័ន្ទ នាយិកាផ្នែកទីផ្សាររបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលទទួលបន្ទុកលើដំណើរការគម្រោងទីលានបាល់ទាត់១០០ បានមានប្រសាសន៍ថា «ខួប១០០ឆ្នាំរបស់យើង មិនត្រឹមតែប្រារព្ធឡើងដើម្បីក្រឡេកមើលលើប្រវត្តិសាស្រ្តរបស់យើងប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែក៏ដើម្បីសម្លឹងឆ្ពោះទៅរកអនាគត ហើយបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងក្នុងការជួយឲ្យប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅមានជីវិតកាន់តែប្រសើរឡើង។ ដោយសារតែគំនិតផ្តួចផ្តើមនៃគម្រោងនេះ កុមាររាប់ពាន់នាក់នៅទូទាំងកម្ពុជាទទួលបាន និង​អាចប្រើប្រាស់សម្ភារៈបាល់ទាត់ ដែលធ្វើឲ្យខ្ញុំ និងក្រុមការងារទាំងអស់មានមោទនភាពយ៉ាងខ្លាំង»។
ពិធីចែកសម្ភារៈបាល់ទាត់នៃគម្រោងទីលានបាល់ទាត់១០០ ដ៏ធំ និងចុងក្រោយនេះ ទទួល​បាន​ការចូលរួមពីអ្នកតំណាងនៃ មន្ទីរអប់រំ យុវជន និងកីឡាខេត្តសៀមរាប ព្រមទាំងសិស្សានុសិស្ស អ្នកគ្រូ លោកគ្រូ នាយក នាយិកាជាច្រើននាក់ដែលពីសាលាចំនួន១៤ នៅខេត្តសៀមរាប និងខេត្តឧត្តរមានជ័យ ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត អេ អាយ អេ  ថ្នាក់គ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកនៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អម្រឹត ព្រមទាំងសមាជិកក្រុមអ្នកគាំទ្រនៅកម្ពុជាជាផ្លូវការសម្រាប់ក្លិបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur​ ដែលជាដៃគូសកលរបស់ អេ អាយ អេ។
លោកស្រី Pauline Teoh ថ្នាក់ដឹកនាំរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា «វាជាថ្ងៃដ៏រីករាយសម្រាប់អ្នកទាំងអស់គ្នានៅ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលយើងបានសម្រេចដោយជោគជ័យនូវគម្រោងទីលានបាល់ទាត់១០០ ក្នុងខេត្តសៀមរាបនេះ។ ក្រុមការងារទាំងអស់​របស់យើង បានខិតខំធ្វើការរួមគ្នាយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់​ ដើម្បីធ្វើឲ្យគម្រោងនេះក្លាយជាការពិត។ ការជួយផ្សព្វផ្សាយសារដ៏មាន​សារៈសំខាន់សម្រាប់ការរស់នៅដោយមានសុខភាពល្អ និងអំពីការចូលរួមក្នុងវិស័យកីឡា គឺជាការងារ​ចម្បងនៃបេសកកម្មរបស់ អេ អាយ អេ។ ដូច្នេះយើងសង្ឃឹមថាគម្រោងនេះ នឹងផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់កុមារកម្ពុជាតទៅមុខជាច្រើនឆ្នាំបន្ថែមទៀត»។
គម្រោងនេះនឹងផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់កុមាររាប់ពាន់នាក់នៅក្នុងសាលាបឋមសិក្សា និងសហគមន៍របស់ពួកគេនៅទូទាំងប្រទេស ដែល​នេះបន្តជំរុញឲ្យ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា នៅ​តែជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេក្នុងការជួយយុវជនកម្ពុជាឲ្យចាប់យកបែបផែនរស់នៅប្រកបដោយសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ៕
1 ដោយយោងលើទីផ្សារមូលធននីយកម្ម ប្រភព៖ Bloomberg ២០​ មិនា ២០១៩
សម្ព័ន្ធ​ AIA មានវត្តមាន​នៅក្នុង​ទីផ្សារ​ចំនួន១៨នៅ​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក ដែលក្នុងនោះមានសាខា និងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិទាំងស្រុង នៅហុងកុង ថៃ សិង្ហបុរី ម៉ាឡេស៊ី ចិន កូរ៉េ ហ្វីលីពីន អូស្ត្រាលី ឥណ្ឌូនេស៊ី តៃវ៉ាន់ វៀតណាម ណូវែលហ្សេឡង់ ម៉ាកាវ ប្រ៊ុយណេ កម្ពុជា ព្រមទាំងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិ៩៧ភាគរយនៅសិរីលង្កា ក្រុមហ៊ុនសម្ព័ន្ធអាជីវកម្ម៤៩ភាគរយនៅឥណ្ឌូនេស៊ី និងការិយាល័យតំណាងនៅមីយ៉ាន់ម៉ា។ AIA គឺជាក្រុមហ៊ុន​នាំមុខទីផ្សារក្នុងតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក (លើកលែងជប៉ុន) ដោយយោងលើបុព្វលាភធានារ៉ាប់រងជីវិត និងជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេនៅក្នុងទីផ្សារភាគច្រើនរបស់ខ្លួន។ AIA មានទ្រព្យសរុប២៣០ពាន់លានដុល្លាអាមេរិក គិតត្រឹមថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៨។ តាម​រយៈ​បណ្តាញ​ដ៏ទូលំទូលាយ​នៃ​ភ្នាក់ងារ ដៃគូ និង​ធនធាន​មនុស្ស​នានា​ទូ​ទាំង​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក AIA បម្រើ​ម្ចាស់បណ្ណ​សន្យាធានារ៉ាប់រងច្រើន​ជាង៣៣​លាន​បណ្ណ និង​សមាជិកទទួល​អត្ថប្រយោជន៍​ធានារ៉ាប់​រង​តាម​ក្រុមហ៊ុន​នានា​ច្រើន​ជាង​១៦លាន​នាក់។

Siem Reap, 13 July 2019 – The final phase of AIA (Cambodia) Life Insurance Plc’s (“AIA Cambodia”) 100 Football Fields Initiative started today in Siem Reap, bringing a successful wrap-up to an epic campaign to provide 100 primary schools across Cambodia with 2 goal posts, 4 A-boards, 10 footballs, 30 bibs and 40 cones each. The initiative was designed to help instil a love of sport and healthy living in Cambodia’s younger generations, a strong alignment with AIA’s core brand promise of helping people live healthier, longer, better lives.
The 100 Football Fields initiative was originally launched in honour of the AIA Centennial celebrations, which began in Cambodia at a special event earlier this year in February. With a theme of “100 Years with 1 Promise”, AIA’s customers, staff, AIA Life Planners and many others joined AIA Cambodia to promote healthier, more active lifestyles. Since that day, the wider AIA Group has held a series of events throughout all 18 of its markets to celebrate its 100-year journey from humble beginnings in Shanghai to the largest life insurer in the world.[1]
Mrs. Khieu Vorakchan, AIA Cambodia’s head of marketing responsible for running the 100 Football Fields Initiative, said: “AIA Centennial was not just about looking back at our history, but looking towards the future and reaffirming our commitment to impacting people’s lives for the better. Thanks to this initiative, thousands of children across Cambodia will now have access to quality football equipment, which makes me and all of my colleagues extremely proud.”
The 100 Football Fields Initiative’s biggest and final handing-over ceremony today welcomed the attendance of the representative of Siem Reap provincial department of education, youth and sports. It was also participated by many hundreds of students, teachers, and school principals from 14 schools in Siem Reap and Odor Meanchey, AIA Life Planners, and AIA’s business partner Amret Microfinance Institute’s management and staff as well as members of the official Cambodian supporter group of the Tottenham Hotspur Football Club, of which AIA is the Global Principal Partner.
AIA management Pauline Teoh said: “It was a delightful day for everyone at AIA Cambodia when we wrapped up the final leg of the 100 Football Fields Initiative in Siem Reap. The whole team has worked with great dedication all year to make this initiative a reality. Helping spread the powerful message of healthy living and participation in sport is central to AIA’s mission, so we hope this initiative will benefit many children for many years to come.”
The initiative is set to benefit thousands of children in primary schools and their surrounding communities across the country, further establishing AIA Cambodia’s leadership position in helping the country’s youth adopt healthier lifestyle habits for a longer and more fulfilling life.