គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អម្រឹត ឈ្នះពានរង្វាន់គ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុដៃគូប្រចាំឆ្នាំពី Asia Trusted Life Agents & Advisers Awards
26 កក្កដា 2023 dot អាន 3 នាទី
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 26 ខែកក្កដា ឆ្នាំ 2023 – ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៉ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) ជាដៃគូយុទ្ធសាស្រ្ត និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អម្រឹត បានឈ្នះពានរង្វាន់ជា គ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុដៃគូប្រចាំឆ្នាំពីកម្មវិធី Asia Trusted Life Agents & Advisers Awards កាលពីពេលថ្មីៗនេះក្នុងប្រទេសសិង្ហបុរី។
ពានរង្វាន់ប្រចាំឆ្នាំនេះបង្ហាញ ពីភាពជាដៃគូរវាង អម្រឹត និង អេ អាយ អេ ខេមបូឌា លើលក្ខណៈពិសេសពីគេក្នុងទ្វីបអាស៊ី ដែលភាពជាដៃគូនេះផ្តោតសំខាន់ក្នុងការជួយបម្រើដល់តម្រូវការរបស់ប្រជាជន​លើការការ​ពារ​ហិរញ្ញវត្ថុ  តាមរយៈការផ្តល់សេវាធានារ៉ាប់រងដែលមានតម្លៃសមរម្យជាមួយរយៈពេលធានារ៉ាប់រងខ្លី និងវែង ដែលស្របតាមតម្រូវការជាក់ស្តែងរបស់អតិថិជន។
ពានរង្វាន់នេះ សបញ្ជាក់ពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ អម្រឹត និង អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ក្នុងការផ្តល់ឲ្យប្រជាជនដែលមានតម្រូវការការពារហិរញ្ញវត្ថុ។ នៅឆ្នាំ 2022 ភាពជាដៃគូនេះមានសន្ទុះកើនដល់ 24% និងបានផ្ដល់ការការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់គ្រួសារកម្ពុជារហូតដល់ 22,000 គ្រួសារ។
ស្ថាប័នទាំងពីរបានចាប់ដៃគ្នាក្នុងឆ្នាំ 2018 ដែលជាចំណុចចាប់ផ្តើមដ៏លេចធ្លោរវាងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអន្តរជាតិ និងស្ថាប័នមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា (MFI)​ ដោយផ្ដល់ការយកចិត្តទុកដាក់លើការផ្តល់ការការពារ​ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ​ដល់ប្រជាជនដែលមានតម្រូវការ តាមរយៈការផ្ដល់សេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពប្រកប​ដោយគុណភាព។
បច្ចុប្បន្ន អម្រឹត ជាគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុធំជាងគេទីពីរនៅកម្ពុជា។ អេ​ អាយ អេ ខេមបូឌា គឺជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេរបស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលបានចាប់ផ្តើមអាជីវកម្មក្នុងឆ្នាំ 2017 ជាមួយនឹងគោលបំណងសំខាន់របស់ខ្លួនក្នុងការផ្តល់ជូនប្រជាជនកម្ពុជានូវសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។
លោក ដុស ឌីន អគ្គនាយក គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អម្រឹត មានប្រសាសន៍ថា៖ “ពានរង្វាន់នេះបង្ហាញពីការខិតខំប្រឹងប្រែង ដែលយើងមានចំពោះអតិថិជនដែលបានតម្រូវការការពារហិរញ្ញវត្ថុ។ ភាពជាដៃគូ ជាមួយ      អេ អាយ អេ​ ខេមបូឌា អនុញ្ញាតឲ្យយើងជួយដល់ប្រជាជនកាន់តែច្រើនដែលមានប្រាក់ចំណូលតាមរដូវកាល ជាពិសេសស្ត្រី និងកសាងទំនាក់ទំនង ប្រកបដោយអត្ថន័យ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីជំហររបស់យើងក្នុងនាមជាគ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុដែលមានទំនួលខុសត្រូវ និងទំនុកចិត្តបំផុតមួយរបស់កម្ពុជា។”
លោក Andrew Loh អគ្គនាយកនៃក្រុមហ៊ុន  អេ អាយ អេ ខេមបូឌា មានប្រសាសន៍ថា៖ “ខ្ញុំសូមអបអរសាទរ ដល់អម្រឹត និងការខិតខំប្រឹងប្រែងបំពេញតួនាទីរបស់ពួកគេក្នុងការធ្វើឲ្យភាពជាដៃគូរបស់យើងទទួលបានជោគជ័យ។ យើងខ្ញុំមានកិត្តិយសណាស់ដែលបានចាប់ដៃគូជាមួយស្ថាប័នដ៏គួរឲ្យកោតសរសើរមួយនេះ។អម្រឹត តែងតែជួយសម្រួលឲ្យមានភាពកាន់តែងាយស្រួលដល់អតិថិជនក្នុងការទទួលបានការការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងសុខភាព។”
“ពានរង្វាន់នេះ គឺជាសមិទ្ធិផល ដែលបង្ហាញថាយើងបន្តរក្សាបាននូវវិជ្ជាជីវៈ ប្រកបដោយស្តង់ដារខ្ពស់បំផុតលើ អភិបាលកិច្ច និងការការពារអតិថិជន។ វាក៏បានសបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរយៈពេលយូរអង្វែង របស់យើងក្នុងការជួយព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាលើការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចសង្គម ពង្រឹងសហគមន៍របស់យើង និងពង្រីកវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ និងធានារ៉ាប់រង។”
ភ្នាក់ងារ ក្រុមហ៊ុន និងដៃគូរបស់ AIA Group បានឈ្នះពានរង្វាន់ច្រើនជាងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងដទៃទៀតនៅក្នុងកម្មវិធីប្រគល់រង្វាន់ ដែលរៀបចំដោយ Asia Insurance Review, Asia Advisers Network និង Life Insurance Marketing and Research Association (LIMRA)។ ការផ្ដល់ពានរង្វាន់នេះ ត្រូវបានធ្វើការវិនិច្ឆ័យដោយនាយកប្រតិបត្តិ នាយកប្រតិបត្តិជាន់ខ្ពស់ អ្នកដឹកនាំ និងអ្នកជំនាញពីស្ថាប័ន ជាមួយនឹងការបោះឆ្នោតដែលដឹកនាំដោយក្រុមហ៊ុនសវនកម្មពិភពលោក KPMG ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពី អេ អាយ អេ ខេមបូឌា  សូមផ្ញើអ៉ីមែលមកកាន់ kh.marketing@aia.com ។ សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតលើដំណោះស្រាយការពារអាយុជីវិត ជំងឺធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់ចៃដន្យ និងការការពាសុខភាព សូមទាក់ទង AIA Client Care តាមរយៈលេខ 086 999 242 ចូលទៅកាន់ aia.com.kh ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.facebook. com/AIACambodia

Amret Microfinance named Bank Partner of the Year at Asia Trusted Life Agents & Advisers Awards
Phnom Penh, 26 July 2023 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc’s (“AIA Cambodia”) strategic bancassurance partner Amret Microfinance Institution was awarded the Bank Partner of the Year at the recent Asia Trusted Life Agents & Advisers Awards in Singapore.
The annual Awards points out that ‘Amret and AIA (Cambodia)’s partnership is unique in Asia because it serves a segment of the population typically not covered by bancassurance partnerships’ and recognizes the collaboration as having brought affordable insurance to the long- and short-term customer sections.
It also highlights Amret and AIA Cambodia’s work in catering to underserved segments of society, which comprises the bulk of the former’s customers. In 2022, the partnership resulted in a year-on-year growth of 24% and insured 22,000 lives.
Both organizations began working together in 2018, embarking on a partnership that stands out as among the few between an international insurer and a Cambodian microfinance institution (MFI) attending to an underserved segment with quality life and health insurance.
Amret is today the second largest MFI in Cambodia. AIA Cambodia, which commenced business here in 2017 with its overarching purpose of providing Cambodians with Healthier, Longer and Better Lives, is the Kingdom’s leading life insurer.
Amret Chief Executive Officer Dos Dinn said: “This award acknowledges the impact we have had on our underserved customers. Working with AIA Cambodia enables us to reach out to more individuals with seasonal incomes, especially women, and build meaningful, personal relationships that reflect our standing as one of Cambodia’s most responsible and trusted financial corporations.”
AIA Cambodia Chief Executive Officer Mr. Andrew Loh said: “My heartiest congratulations to Amret and their role in making our partnership a success. We are honored to work with such a respected corporate citizen in more making life and health financial protection accessible.
“The award shows that our organizations keep to the highest standards of professionalism, governance and customer protection. This underlines our long-term commitment to helping the Kingdom develop socioeconomically, strengthen our communities and grow the financial and insurance industries.”
The AIA Group’s agents, companies and partners won more honors than any other insurer at the Awards, organized by Asia Insurance Review, Asia Advisers Network and the US-based Life Insurance Marketing and Research Association (LIMRA). It was judged by CEOs, senior executives, industry leaders and experts, with balloting supervised by global audit firm KPMG.
For more details on AIA Cambodia, please email kh.marketing@aia.com. For information on AIA Cambodia’s comprehensive life, critical illness and accident solutions and medical coverage, do contact AIA Client Care at 086 999 242, visit aia.com.kh or browse www.facebook.com/AIACambodia.