អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ផ្តល់ការការពារពិសេសដោយឥតគិតថ្លៃ លើករណីជំងឺកូវីដ១៩
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២០ – ថ្ងៃនេះ ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍​ អ៊ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) បាន​ប្រកាសនូវ​ការ​ផ្តល់ជូនពិសេសដល់​អតិថិជនទាំង​ចាស់ និងថ្មីទាំងអស់របស់ខ្លួន ទៅលើជំងឺកូវីដ១៩ ដោយឥតគិតថ្លៃ។ ការការពារបន្ថែមនេះ រួម​មាន​ការចំណាយសម្រាកព្យាបាលក្នុងមន្ទីរពេទ្យ ជាមួយនឹងថវិកាចំនួន ៥០០ដុល្លាអាមេរិកសម្រាប់អតិថិជនម្នាក់ ក្នុងករណីត្រូវបានពិនិត្យឃើញថាមានជំងឺកូវីដ១៩ និង​ ៥,០០០ដុល្លាអាមេរិកសម្រាប់អតិថិជនម្នាក់បន្ថែមទៀត ប្រសិន​បើ​មាន​ការ​បាត់​បង់ជីវិតពីជំងឺនេះ។ ការផ្តល់ជូនពិសេស​នេះ មានសុពលភាពពីថ្ងៃនេះរហូតដល់ថ្ងៃទី ៣០ មិថុនា ឆ្នាំ២០២០​ បន្ថែមលើអត្ថប្រយោជន៏ធានារ៉ាប់រងដែលមានស្រាប់។
លោក​ស្រី Pauline Teoh អគ្គនាយិកាក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ​ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា «អេ អាយ អេ ខេមបូឌា នឹងនៅជាមួយប្រជាជនកម្ពុជា ដើម្បីរួមគ្នាប្រឆាំងនឹងការរាតត្បាតនៃជំងឺកូវីដ១៩។ យើង​ប្តេជ្ញា​ផ្តល់ជូននូវភាព​ស្ងប់ចិត្តក្នុង​គ្រាលំបាកនេះ តាមរយៈជំនួយ​ហិរញ្ញវត្ថុបន្ថែម​ដល់​ក្រុម​គ្រួសារ​ដែល​ទទួល​រង​ផល​ប៉ះពាល់​នេះ។»
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅកម្ពុជា អេ អាយ អេ ខេមបូឌា មានជំហរយ៉ាងរឹងមាំទៅលើការប្តេជ្ញាចិត្ត ជួយឲ្យប្រជាជនកម្ពុជាទទួល​បាន​សុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ ហើយផ្តល់​ជូន​ដល់​ពលរដ្ឋគ្រប់​រូប​នូវការ​គាំទ្រ​ដែល​ពួកគាត់​ត្រូវ​ការ​ ក្នុង​ពេលចាំបាច់​នេះ។
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែម និងលក្ខខណ្ឌ​នៃការ​ផ្តល់ជូនពិសេសនេះ សូមទាក់ទងទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត AIA ឬសេវាបម្រើអតិថិជន AIA Client Care តាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ ០៨៦ ៩៩៩ ៤២៤ ឬទាញយកព័ត៌មានថ្មីៗតាមរយៈគេហទំព័រ aia.com.kh។
អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៊ិនសួរេន ម.ក (“អេ អាយ អេ ខេមបូឌា”) គឺ​ជាបុត្រ​សម្ព័ន្ធ ​និងជាកម្មសិទ្ធិទាំង​ស្រុង​របស់ AIA Group Limited (“AIA”) ដែលជាសម្ព័ន្ធក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតធំជាងគេបំផុតនៅលើពិភពលោកដោយយោងតាមទីផ្សារមូលធននីយកម្ម។
សម្ព័ន្ធ​ AIA មានវត្តមាន​នៅក្នុង​ទីផ្សារ​ចំនួន១៨នៅ​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក ដែលក្នុងនោះមានសាខា និងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិទាំងស្រុង នៅហុងកុង ថៃ សិង្ហបុរី ម៉ាឡេស៊ី ចិន កូរ៉េខាងត្បូង ហ្វីលីពីន អូស្ត្រាលី ឥណ្ឌូនេស៊ី តៃវ៉ាន់(ចិន) វៀតណាម ណូវែលហ្សេឡង់ ម៉ាកាវ ប្រ៊ុយណេ កម្ពុជា ភូមា ព្រមទាំងបុត្រសម្ព័ន្ធដែលជាកម្មសិទ្ធិ៩៩ភាគរយនៅសិរីលង្កា និងការវិនិយោគរួមគ្នា៤៩ភាគរយនៅឥណ្ឌា។
អាជីវកម្ម ដែល​បាន​ក្លាយទៅ​ជា AIA បច្ចុប្បន្ននេះ បានចាប់ផ្តើមមួយ​សតវត្ស​កន្លងមក ក្នុងឆ្នាំ១៩១៩ ​នៅទីក្រុងសៀងហៃ។ AIA គឺជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេនៅតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក (លើកលែងជប៉ុន) ដោយយោងលើបុព្វលាភធានារ៉ាប់រងជីវិត និងឈានមុខគេនៅក្នុងទីផ្សារភាគច្រើនរបស់ខ្លួន។ AIA មានទ្រព្យសរុប២៨៤ពាន់លានដុល្លាអាមេរិក គិតត្រឹមថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩។ តាម​រយៈ​បណ្តាញ​ដ៏ទូលំទូលាយ​នៃ​ភ្នាក់ងារ ដៃគូ និង​ធនធាន​មនុស្ស​នានា​ទូ​ទាំង​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក AIA បម្រើ​ម្ចាស់បណ្ណ​សន្យាធានារ៉ាប់រងច្រើន​ជាង៣៦លាន​បណ្ណ និង​សមាជិកទទួល​អត្ថប្រយោជន៍​ធានារ៉ាប់​រង​តាម​ក្រុមហ៊ុន​នានា​ច្រើន​ជាង​១៦លាន​នាក់។
អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ផ្តល់ជូន​នូវ​​ដំណោះស្រាយ និង​សេវាកម្ម​ធានារ៉ាប់រង​អាយុជីវិត​ឈានមុខគេក្នុងទីផ្សារ ដើម្បី​បំពេញ​តម្រូវ​ការ​លើ​ការ​ការពារ និង​ការ​សន្សំ​រយៈពេល​វែង របស់​ប្រជាពល​រដ្ឋ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា។ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ប្តេជ្ញាចូលរួម​លើក​កំពស់​ការ​អភិវឌ្ឍ​​សង្គម-សេដ្ឋកិច្ច នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា​ឲ្យ​បាន​យូរ​អង្វែង និង​ជួយឲ្យ​ប្រជាជន​ខ្មែរ​ទទួល​បាន​សុខភាព​ និងជីវិត​កាន់តែប្រសើរ។

18 March 2020 dot 4-min read
Phnom Penh, 18 March 2020 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) today announced to existing and new customers a free special coverage for COVID-19 with immediate effect. The additional coverage includes hospitalisation allowance of US$ 500 when confirmed with COVID-19 and death benefit of US$ 5,000. The offer is valid until 30 June 2020 and is provided in addition to existing coverage and benefits.
“In the fight against the COVID-19 outbreak, AIA Cambodia stands with the people in Cambodia. Our priority is the health and well-being of the community. We are committed to offering peace of mind during this difficult time by providing affected families with additional financial support,” said Ms. Pauline Teoh, Chief Executive Officer of AIA Cambodia.
As the leading life insurance company in Cambodia, AIA Cambodia reaffirms its brand promise of helping people lead Healthier, Longer, Better Lives and give the people of the country the support they need in these challenging times.
For further details and offer conditions, please contact an AIA Life Planner or AIA Client Care at 086 999 242 or visit us at aia.com.kh.
AIA has a presence in 18 markets in Asia-Pacific – wholly-owned branches and subsidiaries in Hong Kong SAR, Thailand, Singapore, Malaysia, Mainland China, South Korea, the Philippines, Australia, Indonesia, Taiwan (China), Vietnam, New Zealand, Macau SAR, Brunei, Cambodia, Myanmar, a 99 per cent subsidiary in Sri Lanka, and a 49 per cent joint venture in India.
The business that is now AIA was first established in Shanghai a century ago in 1919. It is a market leader in the Asia-Pacific region (ex-Japan) based on life insurance premiums and holds leading positions across the majority of its markets. It had total assets of US$284 billion as of 31 December 2019.Through an extensive network of agents, partners and employees across Asia-Pacific, AIA serves the holders of more than 36 million individual policies and over 16 million participating members of group insurance schemes.