អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ណែនាំជាផ្លូវការ “កម្មវិធី WorkWell with AIA” អនាគតបទដ្ឋានកន្លែងការងារគំរូ និងផ្តល់បុគ្គលិកទទួលបាន សុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ
20 កុម្ភះ 2024 dot អាន 4 នាទី
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 20 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ 2024 – ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាព អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា បានសម្ពាធបើកបង្ហាញជាផ្លូវការនៃកម្មវិធី WorkWell with AIA ក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់សុខភាព និងសុខុមាលភាពរបស់អតិថិជនផ្នែកសាជីវកម្ម​ ក៏ដូចជាជួយឲ្យបុគ្គលិកក្រុមហ៊ុនរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។
ការបើកបង្ហាញជាផ្លូវការនៃកម្មវិធីថ្មីនេះ ជួយពង្រឹងគោលបំណងរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពឈានមុខគេមួយនៅកម្ពុជា ក្នុងការផ្តល់ជូនលើសពីអត្ថប្រយោជន៍ធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាព តាមរយៈការពង្រឹងសុខុមាលភាពផ្លូវកាយ ផ្លូវចិត្ត សង្គម និងហិរញ្ញវត្ថុរបស់អតិថិជន។
ព្រឹត្តិការណ៍នាថ្ងៃនោះធ្វើឡើងក្រោមប្រធានបទ “អនាគតបទដ្ឋានកន្លែងការងារគំរូ ដោយ អេ អាយ​ អេ - Shaping the Future Workplace by AIA” ដែលត្រូវបានចូលរួមដោយលោកស្រី Jane Tay អគ្គនាយិកា អេ អាយ អេ ខេមបូឌា  អភិបាល ឯករាជ្យមិនប្រតិបត្តិ លោកស្រី ខៀវ មាលី និងលោក Mr. Matthew Nicolas Rendall ថ្នាក់គ្រប់គ្រងរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា អតិថិជនសាជីវកម្ម និងដៃគូអាជីវកម្ម បុគ្គលិក និងទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត អេ អាយ អេ និងភ្ញៀវកិត្តិយសយ៉ាងច្រើនកុះករ។
នាកម្មវិធីនោះក៏មានកិច្ចពិភាក្សាស្តីពី “ការដឹកនាំទៅអនាគតកន្លែងការងារនាសម័យទំនើប-Leading the Way: the future of the modern workplace” ដែលមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំមកពីបណ្តាក្រុមហ៊ុននាំមុខកំពូលៗ ដូចជា លោក អឿ សុធារ័ត្ន ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ក្រេឌីត ប្យួរ៉ូ​ ខេមបូឌា លោក Maarten Van Leeuwan នាយកប្រចាំប្រទេសនៃ ក្រុមហ៊ុន Danone Cambodia និង Myanmar លោក Rutger Heijsteeg នាយកគ្រប់គ្រងប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា នៃក្រុមហ៊ុនដឹកជញ្ជូន Maersk និងលោក Grant Honeyman ប្រធានគ្រប់គ្រងទូទៅផ្នែកធនធានមនុស្ស និងរដ្ឋបាលនៃក្រុមហ៊ុន អ​ អិម អេ ខេមបូឌា។
កិច្ចពិភាក្សានេះត្រូវបានសម្របសម្រួលដោយវត្តមានលោកស្រី ជិន ចាន់ថន នាយិកាផ្នែកធនធានមនុស្ស នៃក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ដែលពិតជាសក្តិសមឥតខ្ចោះក្នុងនាមជាអ្នករៀបចំកម្មវិធី ​ហើយជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពតែមួយគត់នៅកម្ពុជា ដែលបានទទួលពានរង្វាន់ “ក្រុមហ៊ុនល្អបំផុតសម្រាប់ការងារនៅអាស៊ី (Best Companies to Work for in Asia)” ពី HR Asia ក្នុងរយៈពេល 4 ឆ្នាំជាប់គ្នា 2020 ដល់ 2023។
កម្មវិធី WorkWell with AIA ផ្តោតលើកត្តាចម្បងធំៗ 4 ដែលបានបង្កើតឡើងយ៉ាងពិសេស ដើម្បីធានាថានិយោជក និងនិយោជិតរីករាយទទួលយកបទពិសោធនៃអត្ថប្រយោជន៍រួមលើផ្នែកសុខភាព និងសុខមាលភាព រួមមាន Live Well (រស់នៅល្អ ដោយផ្តោតលើសុខុមាលភាពរាងកាយ) Think Well (គិតល្អ ដោយផ្តោតលើសុខុមាលភាពផ្លូវចិត្ត) Plan Well (ផែនការល្អ ដោយផ្តោតលើសុខុមាលភាពហិរញ្ញវត្ថុ) និង Feel Well (អារម្មណ៍ល្អ ដោយផ្តោតលើសុខុមាលភាពសង្គម)។
បន្ថែមពីលើកត្តាចម្បងធំៗទាំងនេះ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា ផ្តល់ឲ្យអតិថិជនសាជីវកម្មរបស់ខ្លួននូវគុណតម្លៃឯកសិទ្ធិពិសេស ក្នុងការប្រើប្រាស់កម្មវិធីវិភាគ ដើម្បីទទួលបានទិន្នន័យដែលជាប្រយោជន៍ក្នុងការរៀបចំយុទ្ធសាស្ត្រប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងការយល់ដឹងកាន់តែច្បាស់អំពីទម្លាប់ និងឥរិយាបទរបស់បុគ្គលិក។ ទាំងនេះផ្តល់ឱ្យថ្នាក់គ្រប់គ្រង ឬម្ចាស់ក្រុមហ៊ុននូវព័ត៌មានជាក់លាក់ដែលអនុញ្ញាតឱ្យពួកគាត់ដាក់ចេញគម្រោងអត្ថប្រយោជន៍បុគ្គលិកឲ្យចំនឹងតម្រូវការ ក៏ដូចជាផែនការ ផ្សារភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងបុគ្គលិក។
កម្មវិធី WorkWell with AIA ស្របតាមគោលបំណងរបស់ អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា ក្នុងការជួយប្រជាជនកម្ពុជាឱ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ​ ក៏ដូចជាគាំទ្រគំនិតផ្តួចផ្តើម AIA One Billion របស់ AIA Group ដែលមានគោលបំណងដូចគ្នា ក្នុងការជួយប្រជាជនមួយពាន់លាននាក់នៅអាស៊ីឲ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរនៅឆ្នាំ 2030។ កម្មវិធីនេះទៀតសោធ ក៏ជាផ្នែកមួយនៃយុទ្ធនាការ "AIA ជីវិត1 សុខភាព1" ដើម្បីលើកទឹកចិត្តប្រជាជនកម្ពុជា រួមទាំងបុគ្គលិកគ្រប់ក្រុមហ៊ុន-ស្ថាប័ន ឲ្យផ្តោតយកចិត្តទុកដាក់លើសុខភាព ព្រោះសុខភាពជាកត្តាកំណត់សុខ និងទុក្ខនៃជីវិត។​
លោកស្រី Jane Tay អគ្គនាយិកាក្រុមហ៊ុន អេ អាយ​ អេ​ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “សុខុមាលភាពនៅកន្លែងការងារ កាន់តែមានសារៈសំខាន់។ ការផ្តោតលើកម្មវិធីសុខភាព និងសុខុមាលភាព ធ្វើឲ្យបុគ្គលិកទទួលអារម្មណ៍ការយកចិត្តទុកដាក់ដិតដល់ ដែលធ្វើឱ្យពួកគាត់មានអារម្មណ៍ថាខ្លួនកាន់តែមានតម្លៃ និងជាទ្រព្យធនដ៏សំខាន់បំផុតរបស់ក្រុមហ៊ុន-ស្ថាប័ន។” លោកស្រីបានបន្ថែមទៀតថា៖ "កម្មវិធី WorkWell with AIA ដែលយើងខ្ញុំបានណែនាំនេះ ជាដំណោះស្រាយមួយក្នុងចំណោមដំណោះស្រាយដ៏មានប្រសិទ្ធភាពជាច្រើនរបស់ AIA Group ដើម្បីជួយអតិថិជនសាជីវកម្មរបស់យើងខ្ញុំបោះជំហានទៅមួយកម្រិតទៀតក្នុងការលើកកម្ពស់សុខភាព និងសុខុមាលភាពរបស់បុគ្គលិក។ កម្មវិធីនេះពង្រឹងការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងខ្ញុំក្នុងការជួយអតិថិជនឱ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។"
ដើម្បីស្វែងយល់កាន់តែច្បាស់អំពីកម្មវិធី WorkWell with AIA សូមអ៉ីម៉ែលទៅកាន់ kh.corporatesolutions@aia.com ឬចូលទៅកាន់៖ WorkWell with AIA|AIA Cambodia
ព័ត៌មានលម្អិតលើការទទួលយកដំណោះស្រាយការការពារលោកអ្នក និងគ្រួសារពី អេ អាយ​ អេ​ ខេមបូឌា លើជំងឺធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់ចៃដន្យ និងការធានារ៉ាប់រងសុខភាពជាក្រុម សូមទាក់ទង AIA Client Care តាមរយៈលេខ 086 999 242 ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ aia.com.kh។
អេ អាយ អេ ខេមបូឌា គឺជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពកម្ពុជាតែមួយគត់ដែលបានទទួលពានរង្វាន់ “ក្រុមហ៊ុនល្អបំផុតសម្រាប់ការងារនៅអាស៊ី (Best Companies to Work for in Asia)” ពី HR Asia ក្នុងរយៈពេល 4ឆ្នាំជាប់គ្នាពី 2020​ ដល់ 2023។ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា មានការិយាល័យកណ្តាលនៅទីក្រុងភ្នំពេញ និងបច្ចុប្បន្នបានពង្រីកសាខានៅខេត្តសៀមរាប កំពត កំពង់ចាម និងបាត់ដំបង។

AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) today launched WorkWell with AIA, a program that aims to positively impact the health and wellbeing of their corporate solutions customers and empower the Cambodian corporate workforce to live Healthier, Longer, Better Lives.
The initiative strengthens the Kingdom’s leading life and health insurer’s aspirations beyond health and life protection to cover their customers’ physical, mental, social and financial wellbeing.
The event, themed ‘Shaping the Future Workplace by AIA’, was attended by AIA Cambodia Chief Executive Officer Mrs. Jane Tay, AIA Cambodia’s Independent Board of Directors’ members Mrs. Khieu Mealy and Mr. Matthew Nicolas Rendall, the insurer’s top management team, their corporate clients, business partners, AIA staff and Life Planners and guests.
It also included four expert panelists for a panel discussion titled “Leading the Way: the future of the modern workplace”. These comprised Mr. Oeur Sothearoath, Chief Executive Officer of Credit Bureau Cambodia (CBC); Mr. Maarten Van Leeuwan, Country Director of Danone Cambodia & Myanmar; Mr. Rutger Heijsteeg, Managing Director of Maersk Cambodia; and Mr. Grant Honeyman, General Manager, HR & Administration of RMA Cambodia.
The discussion was moderated by AIA Cambodia’s Chief Human Resources Officer Ms. Chin Chanthan. As hosts, the insurer was well-placed to facilitate the panel, being the only Cambodian life insurer awarded HR Asia’s “Best Companies to Work for in Asia” for four consecutive years, from 2020 to 2023.
WorkWell with AIA comprises four specially-designed pillars to ensure employers and employees obtain a holistic health and wellness experience. This is exemplified by the program’s proposition of Live Well, Think Well, Plan Well, Feel Well.
These pillars are complemented by AIA Special Privileges, which encompass exclusive, value-added services that leverage data analytics to provide useful insights into best company practices and employee habits and behavior. These enable employers to easily create tailor-made requirements and benefits and structure their employee activity plans according to their needs.
WorkWell with AIA aligns with AIA Cambodia’s purpose to help Cambodians live Healthier, Longer, Better Lives and keeps to the AIA Group’s AIA One Billion initiative to do the same for one billion people in Asia by 2030. It is also part of AIA Cambodia’s ‘One Life, One Health’ campaign to encourage Cambodians, including corporations, to better enjoy life by focusing on their health and wellbeing.
Mrs. Jane Tay, Chief Executive Officer of AIA Cambodia said: “Workplace wellness has become increasingly important. A holistic, bespoke health and wellbeing program ensures employees are well taken care of, which in turn makes them feel more valued and reinforces their standing as an organization’s most important asset.
“We introduced WorkWell with AIA, one of the many solutions from the AIA Group’s Corporate Solutions portfolio to help our clients further improve employee health and mental wellbeing. This program also reinforces our commitment to help our customers live Healthier, Longer, Better Lives.”
AIA Cambodia is the only Cambodian life insurer awarded HR Asia’s “Best Companies to Work for in Asia” for three consecutive years, from 2020 to 2023. Headquartered in Phnom Penh, the company currently has branches in Siem Reap, Kampot, Kampong Cham and Battambang.