ក្លឹបបាល់ទាត់ TOTTENHAM HOTSPUR និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ (AIA) ប្រកាសគាំទ្រដល់អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា
29/04/2021 dot  អាន 4 នាទី
• ក្លឹបបាល់ទាត់មួយនេះនឹងពាក់អាវកីឡាដែលត្រូវបានបោះពុម្ពជាពិសេសដោយមាននិមិត្តសញ្ញារបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្រក្នុងការប្រកួត Premier League ជាមួយនឹង ក្លឹបបាល់ទាត់ Sheffield United នៅថ្ងៃទី២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ។
• អាវកីឡាដែលត្រូវបានពាក់ហើយនោះនឹងត្រូវចុះហត្ថលេខា និងដាក់ដេញថ្លៃដើម្បីរៃអង្កាសថវិកាឲ្យអង្គការផ្កាយសមុទ្រ និងមូលនិធិផ្ទាល់របស់ក្លឹប ។
• គំនិតផ្តួចផ្តើមនេះគឺជាផ្នែកមួយនៃភាពជាដៃគូរយៈពេលវែងរបស់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ ជាមួយនឹងក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur ក្នុងការលើកកម្ពស់សុខភាព និងសុខុមាលភាពនៅទូទាំងតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក ។
ទីក្រុងឡុងដុន និងរាជធានីភ្នំពេញ, ថ្ងៃទី២៩ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១; ក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur នឹងពាក់អាវកីឡាដែលត្រូវបានបោះពុម្ពជាពិសេសដើម្បីគាំទ្រដល់អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា (ISF) ក្នុងកំឡុងការប្រកួតរបស់ក្លឹបនេះតទល់នឹងក្លឹប Sheffield United នៅថ្ងៃអាទិត្យ ទី២ ខែឧសភាព ឆ្នាំ២០២១ នៅម៉ោង 19:15 (BST) ។
ក្នុងនាមជាផ្នែកមួយនៃភាពជាដៃគូរយៈពេលវែងជាមួយក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur  ក្នុងការលើកកម្ពស់សុខភាព និងសុខុមាលភាពនៅទូទាំងតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក ក្លឹបបាល់ទាត់នេះនឹងដាក់និមិត្តសញ្ញាអង្គការផ្កាយសមុទ្រជំនួសឲ្យនិមិត្តសញ្ញារបស់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ នៅផ្នែកខាងមុខនៃអាវរបស់ក្រុម ហើយនឹងនៅលើផ្លាកដាក់ជុំវិញទីលានប្រកួតដើម្បីផ្សព្វផ្សាយលើកកម្ពស់ការយល់ដឹង ។
អាវកីឡាដែលត្រូវបានពាក់ក្នុងការប្រកួតនឹងត្រូវចុះហត្ថលេខាដោយកីឡាករ និងដាក់ដេញថ្លៃដើម្បីរៃអង្កាសថវិកាឲ្យអង្គការផ្កាយសមុទ្រ និងមូលនិធិរបស់ក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur ដែលមានគោលដៅបង្កើតឳកាសនាំមកនូវការផ្លាស់ប្តូរក្នុងជីវិតដល់ប្រជាជនក្នុងសហគមន៍មូលដ្ឋាន ។
អង្គការផ្កាយសមុទ្រប្រើប្រាស់ការអប់រំដើម្បីផ្លាស់ប្រែជីវិតរបស់កុមារក្រីក្ររាប់ពាន់នាក់នៅកម្ពុជា ដែលជាប្រទេសមួយមានកុមារជិត ៤៩% កំពុងរស់នៅក្នុងភាពក្រីក្រពហុសមាសភាគ ។  គំនិតផ្តួចផ្តើមអប់រំរបស់អង្គការមួយនេះបានផ្លាស់ប្តូរជីវិតសិស្សានុសិស្សរាប់រយនាក់ក្នុងមួយឆ្នាំ ដែលពួកគេធ្លាប់បោះបង់ការសិក្សា រឺមិនធ្លាប់បានចូលរៀនសូត្រពីមុនមកទេ ។ សិស្សទាំងនេះទទួលបានឳកាសក្នុងការចូលរៀនថ្នាក់អប់រំពន្លឿន និងការគាំទ្រដ៏សំខាន់ផ្សេងទៀតដូចជាការថែទាំសុខភាព អាហារូបត្ថម្ភ និងការអភិវឌ្ឍន៍ការងារ ។
ជាមួយគ្នានេះផងដែរ កីឡាក៏ដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់លើផលប៉ះពាល់វិជ្ជមានដែលអង្គការផ្កាយសមុទ្របានផ្តល់ដល់តំបន់ក្រីក្រមួយចំនួនក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ។ កម្មវិធីបាល់ទាត់ដែលទទួលបានពានរង្វាន់របស់អង្គការមួយនេះធ្វើការជាមួយកុមាររាប់ពាន់នាក់ ដែលមានសមត្ថភាពចម្រុះ និងក៏ជាអង្គការដំបូងគេមួយក្នុងចំនោមអង្គការដទៃនៅកម្ពុជា ដែលផ្តល់ឱកាសដល់កីឡាករពិការ និងផ្ទុកមេរោគអេដស៍ទៀតផង ។
ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេ អាយ អេ ខេមបូឌា បានសហការជាមួយនឹងអង្គការផ្កាយសមុទ្រអស់រយៈពេលជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ ហើយគ្រូបង្វឹកសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍បាល់ទាត់ពិភពលោករបស់ក្លឹប Tottenham Hotspur ក៏បានចំណាយពេលនៅទីក្រុងភ្នំពេញធ្វើការជាមួយកីឡាករ និងគ្រូបង្វឹកស្ម័គ្រចិត្តជាច្រើនដើម្បីគាំទ្រដល់គំនិតផ្តួចផ្តើមបាល់ទាត់ថ្នាក់មូលដ្ឋានរបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្រផងដែរ ។
នៅដើមសប្តាហ៍ថ្មីៗនេះ គ្រូបង្វឹករបស់យើងបានរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលប្រឹក្សាយោបល់មួយតាមអ៊ីនធើណេតសម្រាប់អ្នកស្ម័គ្រធ្វើការក្នុងគម្រោង ហើយអ្នកចូលរួមមួយចំនួនក៏នឹងបានធ្វើជាអ្នកអមដំណើរកីឡាករចូលទីលានពីចម្ងាយផងដែរ សម្រាប់ការប្រកួតនៅថ្ងៃអាទិត្យនេះ ។
អ្នកស្រី Donna-Maria Cullen នាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur បានមានប្រសាសន៍ថា “ពួកយើងបានឃើញពីផលវិជ្ជមានជាក់ស្តែងនៃការងាររបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្រនៅទីក្រុងភ្នំពេញ ហើយនឹងមានក្តីរំភើបរីករាយ ដែលបានគាំទ្រនូវបុព្វហេតុដ៏មានតម្លៃមួយនេះដើម្បីជួយផ្សព្វផ្សាយ និងរៃអង្កាសថវិកាឲ្យអង្គការនេះជាមួយនឹងដៃគូរបស់យើងគឺ ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ។
“ក្នុងនាមជាក្លឹបបាល់ទាត់ ជាមួយនឹងវេទិកាពិភពលោកជាក់លាក់មួយ ពួកយើងមានបទពិសោធន៍ទូលំទូលាយក្នុងការប្រើប្រាស់ថាមពលកីឡាដើម្បីបង្កើតឱកាសដែលនាំឲ្យមានការផ្លាស់ប្តូរក្នុងជីវិតទាំងក្នុង និងក្រៅប្រទេស ។
“អង្គការផ្កាយសមុទ្រគឺជាបុព្វហេតុមួយក្នុងចំនោមបុព្វហេតុជាច្រើនដែលយើងបានផ្តល់ការគាំទ្រជាមួយនឹងក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខណៈដែលពួកយើងកំពុងបន្តធ្វើការជាមួយគ្នាដើម្បីលើកកម្ពស់សុខភាព និងសុខុមាលភាពនៅទូទាំងតំបន់ប៉ាស៊ីហ្វិក ជាទីកន្លែងដែលអ្នកគាំទ្រជាច្រើនរបស់យើងកំពុងរស់នៅ ។”
លោក Stuart A. Spencer ជានាយកផ្នែកទីផ្សាររបស់ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ បានឲ្យដឹងថា “ការអប់រំមានថាមពលក្នុងការផ្លាស់ប្រែជីវិតរបស់យុវជន ហើយដូច្នេះហើយបានជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេអាយអេមានមោទនភាពយ៉ាងខ្លាំងក្នុងការសហការជាមួយអង្គការផ្កាយសមុទ្រតាំងពីឆ្នាំ២០១៧ ដោយមានគោលបំណងស្របជាមួយយើងក្នុងការជួយប្រជាជនរាប់លាននាក់ទូទាំងអាស៊ីឲ្យមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ ។
“អង្គការផ្កាយសមុទ្រផ្តល់ការអប់រំដល់កុមារដែលបាត់បង់ឳកាស ហើយអង្គការនេះប្រើប្រាស់កីឡាបាល់ទាត់ដើម្បីជម្រុញឲ្យមានមិត្តភាព និងភាពសប្បាយរីករាយសម្រាប់កុមារក្រីក្រនៅកម្ពុជា ។
“ពួកយើងមានក្តីសោមនស្សដែលបាននាំយកអង្គការផ្កាយសមុទ្រទៅលើឆាកអន្តរជាតិ តាមរយៈភាពជាដៃគូរបស់យើងជាមួយនឹងក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur ហើយពួកយើងសង្ឃឹមថាទស្សនិកជនបាល់ទាត់នឹងចាប់ផ្តើមស្គាល់អង្គការផ្កាយសមុទ្រ និងគាំទ្រដល់អង្គការមួយនេះកាន់តែច្រើនឡើងនៅពេលអនាគត ។ ”
លោកស្រី Pauline Teoh អគ្គនាយិកាក្រុមហ៊ុន អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ យើងមានកិត្តិយសណាស់ដែលបានចូលរួមជាផ្នែកមួយនៃគំនិតផ្តួចផ្តើមនេះ និងបន្តភាពជាដៃគូដ៏យូរអង្វែងជាមួយក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur និង អង្គការផ្កាយសមុទ្រកម្ពុជា(ISF) ជាពិសេសការជួយដល់កុមារក្រីក្រនៅកម្ពុជា។
ថវិកាសប្បុរសធម៌ដែលប្រមូលបាន មិនត្រឹមតែជួយដល់កុមារកម្ពុជាទាំងនោះប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែក៏ចូលរួមជាចំណែកមួយដោយប្រយោលផងដែរ ក្នុងការជួយផ្សព្វផ្សាយកាន់តែទូលំទូលាយដល់ប្រជាជនកម្ពុជា ថាយើងអាចរួបរួមគ្នាធ្វើអ្វីៗបានជាច្រើន ដើម្បីជួយឲ្យសុខុមាលភាពរបស់កុមារក្រីក្រនៅក្នុងប្រទេសកាន់តែប្រសើរ។ ”
កញ្ញា ជួប វិច្ឆិកា ប្រធានប្រចាំប្រទេសរបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្របានបន្ថែមថា “ពួកយើងសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះការគាំទ្រដ៏មានតម្លៃមួយនេះតាមរយៈភាពជាដៃគូរបស់យើងជាមួយនឹងក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspurs និងក្រុមហ៊ុន អេ អាយ​ អេ ខេមបូឌា ។ ការដាក់បង្ហាញនិមិត្តសញ្ញារបស់អង្គការផ្កាយសមុទ្រលើអាវកីឡាកំឡុងពេលការប្រកួត EPL គឺកិត្តិយសដ៏ធំធេងមួយសម្រាប់អង្គការរបស់យើង កុមារ និងប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់ផងដែរ ។ វាមិនត្រឹមតែបង្ហាញពីការទទួលស្គាល់អំពីការងាររបស់យើងប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែវាក៏ជាការជម្រុញទឹកចិត្តយ៉ាងខ្លាំងមួយដើម្បីឲ្យយើងបន្តគាំទ្រដល់កុមារក្រីក្ររាប់ពាន់នាក់នៅកម្ពុជា ដោយបង្កើតឲ្យមានការផ្លាស់ប្តូរចាប់ពីកុមារម្នាក់ទៅ ។
ពួកយើងសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងធំធេងចំពោះអ្នកគ្រប់គ្នានៅក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur និងក្រុមហ៊ុន អេអាយ អេ ដែលបានធ្វើឲ្យកម្មវិធីនេះអាចដំណើរទៅបាន ។  ពួកយើងនឹងទស្សនាការប្រកួតនេះពីប្រទេសកម្ពុជា និងចូលរួមលើកទឹកចិត្តដល់ក្រុមផងដែរ!”
ក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur មានគ្រូបង្វឹកសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍បាល់ទាត់ពិភពលោកចំនួនបួននាក់ ដែលកំពុងរស់នៅអាស៊ីដើម្បីជួយគាំទ្រដល់គោលដៅរបស់ក្រុមហ៊ុន អេអាយអេ ដោយផ្តល់ឳកាសលេងបាល់ទាត់
ដល់កីឡាករ និងគ្រូបង្វឹកជាង ៦៥,០០០នាក់ចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០១៧មក ។ ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត អេអាយអេក៏បានប្រើប្រាស់កីឡាករក្នុងក្រុមនាំមុខរបស់ក្លឹប និងបុគ្គលិកគាំទ្រឯទៀតក្នុងកម្មវិធីពិសេសផ្សេងៗ ដើម្បីលើកទឹកចិត្តដល់អតិថិជន ភ្នាក់ងារ និងបុគ្គលិករបស់ខ្លួនឲ្យមានជីវិតល្អប្រសើរប្រកបដោយសុខភាព និងភាពយូរអង្វែង ។
វាគឺជាលើកទីបីហើយដែលក្លឹបបាល់ទាត់ Tottenham Hotspur ពាក់អាវដែលបោះពុម្ពជាពិសេសសម្រាប់គាំទ្រដល់ភាពជាដៃគូមូលនិធិអន្តរជាតិរបស់ក្រុមហ៊ុន អេអាយអេ ដោយបានផ្តល់ការគាំទ្រដល់កម្មវិធីអភិវឌ្ឍបាល់ទាត់យុវជនរបស់ក្រុមហ៊ុន អេអាយអេ នៅប្រទេសចិននៅឆ្នាំ២០១៥ និងកម្មវិធី ‘ចែករំលែកជីវិត’ នៅឆ្នាំ២០១៦ របស់ក្រុមហ៊ុន អេអាយអេ នៅប្រទេសថៃ ។

TOTTENHAM HOTSPUR AND AIA ANNOUNCE SUPPORT FOR ISF CAMBODIA
• Club to wear special edition shirts featuring the Cambodian charity’s logo for its Premier League home match against Sheffield United on 2nd May 2021
• Match-worn shirts to be signed and auctioned to raise funds for the Indochina Starfish Foundation and the Club’s own Foundation
• Initiative is part of AIA’s long-term partnership with Tottenham Hotspur, promoting health and wellness across the Asia-Pacific region
• London and Phnom Penh, 29 April 2021; Tottenham Hotspur will wear special edition match shirts supporting ISF Cambodia during the Club’s home match against Sheffield United on Sunday, 2nd May 2021 at 19:15 (BST).
As part of AIA’s long-term partnership with Tottenham Hotspur promoting health and wellness across the Asia-Pacific region, the Club will replace AIA’s logo on the front of the team’s shirts for the match and will include the charity on its pitchside advertising to raise awareness.
Match-worn shirts will then be signed by the players and auctioned off to raise funds for ISF and the Tottenham Hotspur Foundation - the Club’s own charitable arm that is dedicated to creating life-changing opportunities for people across its local community.
ISF uses education to transform the lives of thousands of underprivileged children in Cambodia, a country where nearly 49% of children live in multidimensional poverty.  The charity’s educational initiatives touch the lives of hundreds of students a year who have dropped out of formal education or have not had the opportunity to attend a school. These students are given an accelerated learning curriculum, as well as invaluable support in healthcare, nutrition and career development.
Sport also plays a key role in the impact that ISF has in some of Cambodia’s poorest areas. Its award-winning football programme sees thousands of children of all abilities participate, and the ISF is the first organisation of its type in the country to provide opportunities for players with disabilities and HIV.
AIA Cambodia has worked with ISF for a number of years and Tottenham Hotspur’s Global Football Development coaches have spent time in Cambodia’s capital, Phnom Penh, working with participants and volunteer coaches to support the ISF’s grassroots football initiative.
Earlier this week, our coaches led a virtual mentoring session for the project’s volunteers and some of the participants will be virtual mascots for Sunday’s match
Donna-Maria Cullen, Executive Director at Tottenham Hotspur, said: “We have seen the positive impact of ISF Cambodia in Phnom Penh first-hand and are pleased to be supporting such a worthwhile cause to help raise its profile and valuable funds, alongside our partners at AIA.
“As a football club with a truly global platform, we have extensive experience in using the power of sport to create life-changing opportunities at home and abroad.
“ISF is one of a number of good causes we have supported alongside AIA as we continue to work together to promote health and wellbeing across the Asia-Pacific region, where we have a significant fanbase.”
Vicheka Chourp, ISF’s Country Manager added: “We are thankful to receive this invaluable support through ISF’s partnership with Tottenham Hotspurs and AIA. Having ISF logo on the jerseys during an EPL match is a great honor for our organization, our children and all people in Cambodia. This is not only a great recognition of our work; it is even more a motivation for us to continue supporting thousands of underprivileged children in Cambodia - making a difference, one child at time.
We are extremely grateful to everyone at Tottenham Hotspur and AIA for making this possible. We will be watching the match from Cambodia, cheering the team on!”
Stuart A. Spencer, Group Chief Marketing Officer of AIA, said: “Education has the power to transform the lives of young people, and so AIA is proud to have partnered with ISF since 2017 in line with our purpose of helping millions of people across Asia live Healthier, Longer, Better Lives.
“ISF helps to bring education to those who would otherwise not have the opportunity and they use football to encourage friendship and fun amongst underprivileged children in Cambodia.
“We are delighted to be able to offer ISF the global exposure that comes through our partnership with Tottenham Hotspur and we hope a broader audience will be able to recognise and support ISF in the future.”
Ms. Pauline Teoh, Chief Executive Officer of AIA Cambodia, said: "We are honored to be part of this initiative and continue our longstanding partnership with both Tottenham Hotspur and ISF, more so when it involves supporting underprivileged Cambodian children.
"Funds raised will not only be channelled towards these children, but also contribute indirectly towards creating more awareness among Cambodians that there's so much more we can do as a society to improve the welfare of the country's underprivileged young."
Tottenham Hotspur has four Global Football Development coaches based in Asia to support AIA’s purpose, providing football opportunities to over 65,000 players and coaches since 2017. AIA also uses the Club’s first-team players and backroom staff in exclusive content to encourage its customers, agents and staff to live Healthier, Longer, Better Lives.
This is the third time that Tottenham Hotspur has worn special edition shirts in support of AIA’s international charity partnerships, having supported the AIA China Youth Football Development Programme in 2015 and AIA Thailand’s ‘Sharing a Life’ in 2016.