ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត AIA CAMBODIA សម្ពោធ ៣ សាខា ក្នុងថ្ងៃតែមួយ បន្តសន្ទុះរីកលូតលាស់លើទឹកដី ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
07/10/2020 dot អាន 4 នាទី
រាជធានី​ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ៧ ខែតុលា ២០២០ - ក្រុមហ៊ុន​ធានា​រ៉ាប់រងអាយុ​ជីវិត អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) មាន​មោទនភាព ក្នុង​ការ​សម្ពោធ​សាខា​នៅ​តាម​បណ្តា​ខេត្ត​ចំនួន​៣ គឺ កំពង់ចាម បាត់ដំបង និង កំពត។ បន្ទាប់​ពី​បាន​ចូល​មក​ទីផ្សារ​កម្ពុជា​ពី​ឆ្នាំ ២០១៧ ក្រោយ​ទទួល​បាន​អាជ្ញាប័ណ្ណ​ជា​ផ្លូវការ​ពី​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ អេ អាយ អេ(ខេមបូឌា) បាន​បន្ត​ការ​ពង្រីក​ដ៏​គួរ​ឲ្យ​កត់​សម្គាល់​នេះ​។ ការពង្រីកសាខា​ថ្មី​​ទាំង​ ៣ នេះ​ ដើម្បី​​ផ្តល់​​ជូន​​សេវាកម្ម​ធានា​​រ៉ាប់រង​អាយុជីវិត​​ឲ្យ​កាន់តែ​មាន​ភាពងាយ​ស្រួល​ និងសម្រប​តាម​តម្រូវ​​​ការ​ប្រជាជន​​កម្ពុជា​​ទូទាំង​​ប្រទេស​​។
កម្មវិធី​សម្ពោធ​នេះ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើយ​តាម​ប្រព័ន្ធ ឌីជីថល និង​ប្រារព្ធ​ឡើង​នៅ​ទី​តាំង ៤ ផ្សេងគ្នា ស្រប​ពេល​តែមួយ ដោយទីតាំង​​ប្រារព្ធ​កម្មវិធី​ធំ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​​នៅ​​សណ្ឋាគារ​រ៉ូសវូដ ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ក្រោយ​​អធិបតីភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​​របស់ ឯក​ឧត្តម ម៉ី វ៉ាន់ ប្រតិភូរាជ​រដ្ឋាភិបាល​ទទួល​បន្ទុក​ជា​អគ្គនាយក​នៃ​អគ្គនាយក​ដ្ឋាន​​ឧស្សាហកម្ម​​ហិរញ្ញវត្ថុ ព្រម ជាមួយ​នឹង​វត្ត​មាន​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ពី ប្រតិភូ​របស់​ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច និង​ហិរញ្ញវត្ថុ សមាគម​ធានារ៉ាប់រង​នៃ​ប្រទេស​កម្ពុជា ដៃគូ​អាជីវកម្ម និង​នាយក​ប្រតិបត្តិ​ជាន់​ខ្ពស់​របស់​អេ អាយ អេ។
ឯកឧត្តម ម៉ី វ៉ាន់ បាន​វាយ​តម្លៃ​ខ្ពស់​ចំពោះ​វត្ត​មាន​របស់ អេ អាយ អេ(ខេមបូឌា) នៅ​ទូទាំង​ប្រទេស ហើយ​បន្ត​មាន​ប្រសាសន៍​ថា “តាម​រយៈ​ការ​សម្ពោធ​សាខា អេ អាយ អេ ទាំង ៣ នេះ ខ្ញុំ​ជឿ​ជាក់​ថា​នេះ​ជា​ឯកសិទ្ធិ​ផល​ថ្មី​មួយ​សម្រាប់​ប្រជាជន​ដែល​រស់​នៅ​ក្នុង​តំបន់​នោះ ដើម្បី​អាច​ទទួល​បាន​សេវា​​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុជីវិត ដែលជា​ចំណែក​មួយ​យ៉ាង​សំខាន់​ក្នុង​ការ​ផ្តល់​ជូន​សុវត្ថិភាព​​​ហរិញ្ញវត្ថុ​​។
ជាមួយ​គ្នា​នោះ​ដែរ លោក Tan Hak Leh អគ្គនាយក​ប្រចាំ​តំបន់​របស់ អេ អាយ អេ ដែល​​បាន​ចូលរួម​កម្មវិធីតាម​អនឡាញ​ពី​ប្រទេស​សិង្ហបុរី បាន​មាន​ប្រសាសន៍ ថា “​ជាង ១០០ ឆ្នាំ​​មក​​ហើយ​ដែល អេ អាយ អេ បាន​ផ្តល់​សេវាកម្ម​នៅ​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ី​ប៉ាស៊ីហ្វិក​​ប្រកប​ដោយ​មោទនភាព ការ​យក​ចិត្ត​ទុកដាក់ ភាព​ឧស្សាហ៍​ព្យាយាម និង​ការ ផ្តល់​ជូន​សេវា​កម្ម​ពិសេស​។ តាម​រយៈ​ការ​ទទួល​បាន​ IPO ក្នុងឆ្នាំ ២០១០ អេ អាយ អេ បាន​ក្លាយ​ខ្លួន​ជា​ក្រុមហ៊ុន​​ធានា​រ៉ាប់រង​ដែល​ធំ​ជាង​គេ​បំផុត​ក្នុង​ពិភព​លោក​។ ទោះ​បី​ជា​មាន​ការ​រីករាល​ដាល​​នៃ​ជំងឺ​កូវីដ ១៩ យ៉ាង​ណាក្តី អេ អាយ អេ នៅ​តែ​មាន​សុទិដ្ឋិនិយម​អំពី​អនាគត​របស់​ប្រទេស​កម្ពុជា និង​វត្ត​មាន​របស់​ អេ អាយ អេ នៅ​ទីនេះ​។ ហេតុផល​នេះ​ហើយ ដែល​នាំឲ្យ​ អេ អាយ អេ ថ្ងៃ​នេះ​មាន​មោទនភាព​ធ្វើ​ការ​សម្ពោធ​សាខា​រហូត​ដល់​ ៣ដើម្បី​បម្រើ​ជូន​ប្រជាជន​កម្ពុជា នៅ​កំពង់ចាម បាត់ដំបង និង​កំពត ដោយ​មាន​គោល​ដៅ​ដ៏​មុត​មាំ​ក្នុង​ការ​ផ្តល់​ជូនសេវា​កម្ម​ធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត​លំដាប់​ថ្នាក់​ពិភព​លោក​ជូន​ប្រជាជន​ក្នុង​តំបន់​ទាំង​នេះ​។”
យើង​សង្កេត​ឃើញ​ថា អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ​មាន​សន្ទុះ​រីក​លូតលាស់​នៅ​ក្នុង​ទីផ្សារ​កម្ពុជា​តាម​រយៈ​ការ​ផ្តល់​ជូនផលិត​ផល​ឈាន​មុខ និង​សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​ផ្តល់​ជូន​ការ​ការពារ​សម្រាប់​ប្រជាពល​រដ្ឋ​ទូទាំង​ប្រទេស ក្រោម​ការដឹក​នាំ​របស់​លោក​ស្រី Pauline Teoh អគ្គ​នាយិកា​ប្រតិបត្តិ​របស់​ អេ អាយ អេ​(ខេមបូឌា)។
ថ្លែង​ក្នុង​ពិធីសម្ពោធ​នោះ​ដែរ លោក​ស្រី​អគ្គ​នាយិកា បាន​មាន​​ប្រសាសន៍​ថា “យើង​​ខ្ញុំ​ពិត​ជា​មាន​សេចក្តី​សោមនស្ស​រីករាយ​ក្រៃលែង ចំពោះ​ការ​បើក​សម្ពោធ​សាខា​ថ្មី​ចំនួន ៣ បន្ថែម​នៅ​កម្ពុជា ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​ដ៏​សំខាន់​មួយ នេះ បាន​បង្ហាញ​ពី ដំណើរ​​នៃភាព​រីកលូតលាស់​យ៉ាង​ឆាប់​រហ័ស​របស់​យើង​។ បន្ទាប់​ពី​មាន​បញ្ហា​ប្រឈម​ដែល​មិន​ធ្លាប់​មាន​ពី​មុន ក្នុង​ឆ្នាំ ២០២០ ពី​ជំងឺ​កូវីដ-១៩ យើង​ប្រកាន់​ជំហរ​យ៉ាង​មុតមាំ​​ក្នុង​ការ​ចាប់​ផ្តើម​ដំណើរ​ការ​អាជីវកម្ម​​ឡើង​វិញ​ដើម្បី​បន្ត​ផ្តល់​ជូន​នូវ​ដំណោះ​ស្រាយ​សេវា​ធានា​រ៉ាប់រង​អាយុ​ជីវិត​ឈាន​មុខ​គេ​លើ​ទីផ្សារ​ដល់​ប្រជាជន​នៅ​​ខេត្ត​កំពង់ចាម បាត់ដំបង និងកំពត។”
សម្រាប់ពិធីសម្ពោធនេះដែរបាន​បន្ថែមឲ្យ អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) មាន​សាខា​​សរុប​​ចំនួន ៤ បន្ទាប់​​ពី​​បាន​​បើក​ដំណើរ​ការ​​សាខា​ក្នុង​​ខេត្តសៀមរាប​​កាល​​ពី​​ឆ្នាំ​​មុន​​។ ក្នុង​ឆ្នាំ ២០២០ នេះ អេ អាយ អេ(ខេមបូឌា) បាន​បង្កើន និង ពង្រីក​សមត្ថភាព​របស់​ខ្លួន ឆ្ពោះ​ទៅ​រក​ការ​គ្រប​ដណ្តប់​ទូទាំង​ប្រទេស​កម្ពុជា។ អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ​មាន​មោទនភាព​ក្នុង​ការ​ការពារ​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ទូទាំង​ប្រទេស​ច្រើន​ជាង​មុន​។

AIA CAMBODIA TO CONTINUE RAPID EXPANSION BY INAUGURATING 3 NEW BRANCHES
Phnom Penh, 07th October 2020 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc. (“AIA Cambodia”) proudly inaugurated 3 new branches in 3 different provinces: Kampong Cham, Battambang and Kampot. The impressive expansion is following AIA’s entry into Cambodia in 2017, having launched in the country with an official license granted by the Ministry of Economy & Finance. The new branches aim to provide easy access to innovative life insurance solutions to meet the needs of the people in across Cambodia.
The inauguration was held digitally, with all 4 locations connected in a conference, the main hub being at Phnom Penh’s Rosewood Hotel. The event was presided over by His Excellency Mey Vann, Delegate to the Royal Government in charge as Director General of the General Department of Financial Industry, as well as by Honourable delegates from the Ministry of Economy and Finance and the Insurance Association of Cambodia, business partners and senior AIA executives​.
Highlighting the importance of AIAs presence across the nation, His Excellency Mey Vann stated that: “Through the inauguration of the three branches, I firmly believe that it’s a privilege for the people living in these regions have to access to life insurance products and services, and an important financial safety tool provided by AIA (Cambodia), putting people at ease”.
The event was also remotely joined by AIA’s Regional Chief Executive Officer, Tan Hak Leh, who called in from Singapore. Mr. Hak Leh emphasized that: “For more than one century, AIA has served Asia Pacific with utmost pride, care, diligence and distinction, and since our record-breaking IPO in 2010, AIA is now the biggest life insurance group in the world, fully dedicated to Asia. Despite the current headwinds caused by the COVID-19 pandemic, AIA remain optimistic about the future of Cambodia and AIA’s presence here. That’s why today, AIA is proud and excited to launch three new branches across Cambodia, to serve the people of Kampong Cham, Battambang and Kampot by providing them with the best class insurance solutions and services”.
AIA Cambodia has seen impressive growth in the market, in terms of the product offering and the capability of providing protection across the nation – all under the direction of AIA Cambodia CEO Pauline Teoh. Ms. Teoh remarked that: “It is with great pleasure we today inaugurate our three new branches in Cambodia, a key milestone in our ongoing story of fast growth. After a challenging and unprecedented 2020 due to the COVID-19 pandemic, we are keen to begin the return to business as usual and bring our market-leading insurance solutions to the people of Kampong Cham, Battambang and Kampot.”
The inauguration brings the total number of AIA Cambodia branches to four, following the launch of their Siem Reap branch last year. The year 2020 has seen AIA build its capability and expand, leading to enhanced coverage of the Cambodian public. AIA Cambodia now proudly protects more Cambodians nationwide.